Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 17 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarihçe - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu iletişim - hacettepe myo - meslek yüksekokulları


  [​IMG]


  1984 yılında Diş Protez ve Anestezi programı ile öğretime başlayan Yüksekokulumuza 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 7 maddesinin “d” fıkrası gereğince 7-2-1985 tarih ve 85.12.153 sayılı kararıyla Odyometri, Protez-Ortez, Diş Protez, Radyoloji, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Laboratuar programları eklenmiştir.
  1990-1991 öğretim yılında Hemşirelik programı açılmış, ancak daha sonra yurt genelinde ön lisans düzeyindeki Hemşirelik programları kapatılmıştır.
  Şu anda Yüksekokulumuzda, Acil yardım, Diş protez, Odyometri, Protez- Ortez, Radyoloji, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Laboratuvardan oluşan 7 program bulunmaktadır.
  Öğrencilerimiz 2002-2003 öğretim yılından itibaren, Sağlık Meslek Liselerinden sınavsız giriş sistemi ile gelmektedirler. Sınavla girilen dönemde olduğu gibi, sınavsız giriş döneminde de Yüksekokulumuz, ortaöğretim başarı ortalaması yüksek olan öğrencilerin ilk sırada tercih ettikleri okul olma özelliğini korumaktadır. (Kontenjanlar, meslek lisesi mezunlarınca doldurulmaktadır. Çok düşük ihtimalle, açık kaldığı taktirde genel lise mezunları da tercih yapabilmektedir).


  İletişim Bilgileri

  Adres: Hacettepe Üniversitesi
  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  Adnan Saygun Caddesi
  D-Blokları 3. Kat
  06100-Samanpazarı / ANKARA

  Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş