Hacıyakup Köyü Gölyaka Düzce

'Düzce Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Hacıyakup Köyü Gölyaka Düzce konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  hacıyakup köyü bilgileri - hacıyakupköyü resimleri - hacıyakup köyü tanıtım  Hacıyakup, Düzce ilinin Gölyaka ilçesine bağlı bir köydür.

  Coğrafya

  Düzce iline 18 km,Gölyaka ilçesine 2 km uzaklıktadır. Bir çok kuş ve balık türünü içinde barındıran Efteni Gölü vardır. Ayrıca akarsu yönünden oldukça zengindir. Aksu,Uğur Suyu,Küçük Melen ve Büyük Melen gibi akarsulura sahiptir.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 20000
  2000 1378
  1997 1232
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi ticaret , imalat , tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


  Altyapı bilgileri


  Köyde ilköğretim okulu vardır ve çevre köylerden taşımalı sistem ile gelen öğrencilere eğitim verilmektedir.2008 yılında mevcut okula ek olarak yeni bir okul daha inşa edilip hizmete girmiştir. Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon projesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik , sabit telefon ve internet(ADSL) bağlantısı vardır. Gölyaka Belediyesi halk otobusleri ile ulaşım sağlanmaktadır. 2008 yılında "Ulaşım kooperatifi" kurulmuş olup Gölyaka Belediyesinin engellemesi sonucu işletme izni alamamıştır. Köyde internet kafe,zahire ve inşaat malzemeleri satışı,pide salonu 3 yıldız ve 5 yıldızlı 2 adet termal otel besi çiftlikleri,plastik enjeksiyon fabrikası,tekstil atolyesi,berber,tuhafiye mini ve super marketler vardır.Gelişmiş bir köydür.2008 yılında yapılan referandumda Gölyaka Belediyesine bağlanmayı kabul etmeyerek köy olarak kalmayı tercih etmiştir.
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi
  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hacıyakup Köyü Gölyaka Forum Tarih
Hacıyakup Köyü Taraklı Sakarya Sakarya Tanıtımı 5 Mayıs 2010
Hacıyakup Köyü Manyas Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 21 Nisan 2010
Hacıyakup Köyü Merzifon Amasya Amasya Tanıtımı 26 Mart 2010
Horozu çok olan köyün sabahı geç olur anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 31 Aralık 2014
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş