Hacıoğlu Köyü İhsangazi Kastamonu

'Karadeniz Bölgesi' forumunda KaRDeLeN tarafından 12 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Hacıoğlu Köyü İhsangazi Kastamonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  hacıoğlu köyü bilgileri - hacıoğlu köyü resimleri - hacıoğlu köyü tanıtım  Hacıoğlu, Kastamonu ilinin İhsangazi ilçesine bağlı bir köydür.  Tarihi

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Köyün isminin kastamonu il meclisinde alınan bir kararla sepetcioğlu olarak değiştirilmesi beklenmektedir.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve görenekleri içinde bulunduğu bölge olan mergüze - ılgaz hattının gelenekleri ile pralellik arz eder.yemekleri de ekonik ve coğrafi şartlara bağlı olarak bölge sofra kültüryle aynıdır bu bağlamdada en meşhur yemeği yine bölgede meşhur olan keşkek ve etli mevlüt pilavıdır.
  Coğrafya

  Kastamonu iline 71 km, İhsangazi ilçesine 34 km uzaklıktadır. Köyün kurulu olduğu yer oldukça sapagı dır.Dogu taraflarında uçurum denilebilecek bayır araziler vardır. Bitki örtüsü çevresindeki yerleşim yerlerine oranla daha azdır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisinde gözüksede mevsimlere bakıldığında karasallık arz eder.Bu nedenle karasal iklimden karadeniz iklimine geçişin yaşandığı bir iklimi olduğunu söylemek daha doğru olur.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 36
  1997 50

  Köyde yaşayan sayısı yıllar içinde azalmıştır.Daha çok Ankaraya göç vermiştir. Ayrıca komşu bir köy olan çankırı ılgaz a bağlı çatak köyünde de aslen hacıoğlu köyünden olup yaşamını bu köyde sürdüren aileler de mevcuttur.
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Ancak azalan nufusla birlikte hayvan ve tarımcılık ta ekonomik bir faaliyet olmaktan çıkmıştır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol stabilize olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hacıoğlu Köyü İhsangazi Forum Tarih
Hacıoğlu Köyü Hakkında Bilgi Ayancık Sinop Sinop Tanıtımı 7 Haziran 2010
Hacıoğlu Köyü Hakkında Bilgi Merkez Sinop Sinop Tanıtımı 7 Haziran 2010
Hacıoğlu Köyü - Bafra - Samsun Samsun Tanıtımı 28 Nisan 2010
Hacıoğlu Köyü Gömeç Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 20 Nisan 2010
Hacıoğlu Köyü Merkez Bayburt Bayburt Tanıtımı 30 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş