Hacıbayram Köyü Bayat Çorum

'Çorum Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 6 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Hacıbayram Köyü Bayat Çorum konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çorum İli Köyleri - Bayat Hacıbayram Köyü - Hacıbayram Köyü Hakkında Bilgiler - Hacıbayram Köyü Resimleri  Hacıbayram, Çorum ilinin Bayat ilçesine bağlı bir köydür.

  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.köyde ayrıca 1990 yılında kurulmuş amatör spor kulubu vardır iki defa şampiyonluğu tatmıştır son iki yıldır imkânsızlık yüzünden katılamamıştır ne yazık ki çok yetenekli gençler koybolmaya bırakılmıştır imkânlar sağlanırsa türk futboluna yeni gençler sağlanabilir Köyde su yetersizdir yolları toprak yoldur·okulumuzun hali içler açıcısıdır ne sırası vardır nede masa sobalı eğitim yapılıyor çocuklarımız soğuktan hasta oluyorlar. Köyümüzün halkı biraz daha dayanışma içinde ve kendi çıkarı yerine köy için çaba gösterseler köyümüz her geçen gün biraz daha gelişir. Ama maalasef köyümüzde son yıllarda banallesme var ve bunun sonucu olarakta şehre göçte gözle görünür bir artış olmakta.

  Coğrafya

  Çorum iline 70 km, Bayat ilçesine 17 km iskilip ilçesinede 25 km uzaklıktadır.Bayat'ın doğu İskilip'in ise Güneybatısında bulunmaktadır.Ankara'ya 180 İstanbul'a ise 550 km uzaklıktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, |karasal iklim] etki alanı içerisindedir.kışları çok soguk ve ayazlı,yazları sıcakve kuraktır.Çok lezzetli meyveler sebzeler yetişir, son yıllarda şekerpancarı üretimi de hızla artrmakta.

  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri

  2007
  2000 466
  1997 441

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. Kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi , Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve telefon vardır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hacıbayram Köyü Bayat Forum Tarih
Hacıbayram Köyü Hakkında Bilgi Karayazı Erzurum Erzurum Tanıtımı 18 Ocak 2011
Hacıbayramlar Köyü Yatağan Muğla Muğla Tanıtımı 17 Nisan 2010
Hacıbayram Köyü Tercan Erzincan Erzincan Tanıtımı 17 Mart 2010
Hacıbayram İlköğretim Okulu Bilgileri Altındağ Ankara Ankara Tanıtımı 1 Ağustos 2011
Hacıbayram İlköğretim Okulu Suluova Amasya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 8 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş