Habipler Köyü Balya Balıkesir

'Marmara Bölgesi' forumunda DeMSaL tarafından 17 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Habipler Köyü Balya Balıkesir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Balya Habipler Köyü Bilgileri - Habipler Köyü Hakkında - Habipler Köyü Tanıtımı - Habipler Köyü Resimleri  Habipler ,Balıkesir Balya ilçesine bağlı bir köyüdür.

  İlçe: BALYA

  İl:BALIKESİR

  İle Uzaklığı:52 km

  İlçeye Uzaklığı:17 km

  Rakım:449 m

  Nüfus:

  2000:428
  1997:443

  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Köyde heryıl bahar ayları başlangıcındıa baharı kutlamak amacıyla çalı ebesi şenlikleri yapılır. kurban bayramında akşamları gençler tarafından deve oyunu yapılır,bu oyuna iştirak oldukça fazladır.Düğünler genellikle hafta sonlarında yapılır. Düğün eğlenceleri Cuma akşamından başlar ve pazar akşamı sona erer.

  Coğrafya ve İklim

  Köyün iklimi, bozulmuş Akdeniz İklimi etki alanı içerisindedir. Balıkesir'e 52 km., Balya ilçe merkezine 17 km.uzaklıktadır.Doğusunda; Manasır Tepesi, Kuzeyinde;dikili taş,Güneyinde Kıran Tepesi ve köyün batısında ise üzerinde köyün mezarlığını barındıran Köy Tepesi mevcuttur.Köy içerisinden geçen dere yatağı köyü yeşillendirmektedir.Etrafı tepelerle çevlili olan bu köy yeşillikler içerisinde coğrafi anlamda eşine az raslanır tipik bir ege köyüdür. köyümüz çok güzel olmakla beraber toprağı kıraç ve arazisi engebeli olduğundan köylülerimiz emeklerinin karşılığını büyük ölçüde alamamaktadırlar.ancak habibler köylüleri oldukça çalışkan insanlar olduğundan ivrindi, balya, edremit,burhaniye ve balıkesirde özelliklede sanaatkar kendi işyerlerini kurmuşlar ve başarılı olmuşlardır.

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

  Hayvancılık Büyük baş ve Küçük baş hayvancılık, Arıcılık,başlıca geçim kaynaklarıdır. köy mevkiinde bulunan balsara mevkiine ve köyün bazı yerlerine dışarıdanda birçok arıcı arılarını getirmekte ve bölge ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

  Köy Muhtarı: Bilgi yok.

  [​IMG]

  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Kaynak : Yerel Net

  Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Habipler Köyü Balya Forum Tarih
Habipler Köyü Kahta Adıyaman Adıyaman Tanıtımı 29 Mart 2010
Horozu çok olan köyün sabahı geç olur anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 31 Aralık 2014
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014
Kışın koyu renk yazın açık renk kıyafetler tercih edilmesinin nedeni nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 3 Nisan 2014
Bilgisayara Şifre Koymak Bilgisayara Nasıl Şifre Koyulur Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 1 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş