Hızlı kilo kaybına dikkat edin!

'Diyet Beslenme' forumunda maviboncuk tarafından 4 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Hızlı kilo kaybına dikkat edin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar


  [​IMG]Dr. Betül Gencer, ‘Kanser Haftası’ münasebetiyle kanser hastalıkları ve tedavisi hakkında gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili bilgi verdi.Burdur Devlet Hastanesi Kanser Araştırma Merkezi sorumlusu Dr. Betül Gencer, hızlı kilo kaybı, ağrı, ülser, büyüyen, kanayan, kaşınan leke, siğil, ben, hazımsızlık veya yutma güçlüklerinin kanser belirtisi olabileceğini söyledi.Dr. Betül Gencer, ‘Kanser Haftası’ münasebetiyle kanser hastalıkları ve tedavisi hakkında gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili bilgi verdi.Rahatsız edecek derecede öksürük ve boğuk ses, öksürükle kanlı balgam çıkmasının da kanser açısından tehlikeli olabileceğini belirten Gencer, şunları söyledi: “Kalıtım, tahriş ve yaralanmalar, radyasyona maruz kalma, güneş ışınları, hava kirliliği, sigara ve alkol kullanımı, bazı virüsler, beslenme alışkanlıkları kanserin genel sebepleridir.”
  Kanserde erken teşhis tedavinin iyileşmede her zaman şansı artırdığını vurgulayan Gencer, “Erken tanı ile doku ve organ kaybını önlenir. Sakatlık riski en aza iner ve tedavi giderleri azalır. Bu hastalık sigara içmemek de oldukça önem taşır. Eğer hasta sigara içiyor ve bırakamıyorsa en azından başkasının yanında içmemesi gerekir. Haftada en az 2 kez 30 dakika egzersiz yapmakta kanser tedavisinde sürekli olarak yapılması gereken yöntemlerdendir.” diye konuştu.
  Kanser hastalarının günlük sebze meyve ihtiyacını artırması gerektiğine değinen Dr. Gencer, hayvansal yağ alımının kısılması gerektiğinin de altını çizdi.
  Katkılı gıdalar yerine doğal besinler tercih edilmesi gerektiğinin üzerinde duran Gencer, şöyle devam etti: “Kanserli hastaların kati surette alkollü içecekleri içmekten sakınması lazım. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak ta bu hastalığı tetikleyebilir. Özellikle çocuk ve gençlerin güneşten kaçınması gerekir. Tüm evli kadınlar rahim ağzı, 40 yaş üzeri bütün kadınlar meme, 50 yaşın üzeri herkes kalın barsak ve rektum kanserlerini önlemek için sağlık taramalarına katılması gerekir.”
   

  1 kişi bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Hızlı kilo kaybına Forum Tarih
Kadınların Hızlı Kilo Almasının Nedeleri Diyet Beslenme 29 Mayıs 2011
Burclara göre sağlıklı ve hızlı kilo vermek Burçlar Alemi - Astroloji 6 Haziran 2010
7 bin kilometrelik hızlı tren hattı geliyor Ekonomi Ve Borsa 5 Nisan 2010
Hızlı kilo vermek için bir de bunları deneyin Diyet Beslenme 28 Aralık 2009
Şok Diyet Listeleri Hızlı Kilo Verme Diyet Beslenme 31 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş