Hıristiyan Bir İngiliz Olan Abdulhakim'in Müslüman Olma Öyküsü

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Hıristiyan Bir İngiliz Olan Abdulhakim'in Müslüman Olma Öyküsü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hıristiyan Bir İngiliz Olan Abdulhakim'in Müslüman Olma Öyküsü ​  Anne babası Hıristiyan olan ve küçük yaşlardan itibaren kiliseye giden Abdulhakim, erişkin yaşlarında Hıristiyanlıktaki teslis inancını sorgulamaya başladı. Bir arkadaşı vesilesiyle İslam dini ile tanışan Abdulhakim özellikle ölüm üzerine düşünüyordu. Daha sonra Kuran okumaya başladı ve ayetlerden derinlemesine etkilendi. Abdulhakim Kuran’ı ilk okuduğundaki düşüncelerini şöyle dile getirdi:


  “Bakara, Ali İmran, Nisa, Maide, Enam, Araf, Enfal, Tevbe, Yunus ve Hud Surelerini arka arkaya okudum. Bu sureler beni o kadar çok etkiledi ki, hissettiklerimi size tam olarak anlatamayabilirim. Kehf, Meryem, Taha Surelerini okuduğumda ise Kuran’ın, bir Yaratıcı tarafından gönderildiğine kesin olarak inandım ve Müslüman olmaya karar verdim… Kuran hem sorularıma cevaplar verdi, hem de kalbime büyük bir sükunet indirdi. Kuran’dan bu denli etkilenmemin bir başka sebebi de, Kuran’ın insanın hayatını baştan aşağı yeniden düzenlemesiydi. Bu kitap insanın yaşam sürmesi için ihtiyaç duyduğu her alana bir takım kurallar koyuyor ve insanı yeni bir hayatla tanıştırıyor. Böyle bir şeyi ne İncil’de, ne de Tevrat’ta gördüm. Ayrıca düşünen bir insanın Kuran okuyup da iman etmemesi imkansız…. Kuran’ı o kadar çok sevmiştim ki, bir an bile olsun onu elimden bırakmak istemiyordum.”

  Abdulhakim Müslüman olmanın son derece kolay olduğunu öğrendiğindeki şaşkınlığını şöyle anlattı:

  “… Nasıl Müslüman olacağımı sorduğum da, İslam’a girmek için sadece Kelime-i Şehadet getirmemin yeterli olacağı cevabını aldım. İslam’a girmenin bu kadar kolay olması beni çok şaşırttı. Çünkü Hıristiyan olmak istediğinizde bir sürü tören düzenlenmesi gerekiyordu.”


  İslam dini ve Allah’ın hak kitabı Kuran, Abdulhakim üzerinde kalıcı değişiklere neden oldu.

  “Kuran okudukça değiştim ve kalbimin, zihnimin hayatımın Kuran ile aydınlandığını fark ettim. Kendimi yeni doğmuş bir çocuk gibi hissediyordum... vaktimi sadece Kuran okuyarak geçirmek istiyordum.”

  Abdulhakim’in hayatında yaşadığı bu dönüm noktasının ardından ailesi de İslam dinine karşı ilgi duymaya başladı ve iki erkek kardeşi de Müslüman oldu. Abdulhakim, annesinin, Hıristiyan olmasına rağmen, üç oğlunun da Müslüman olmasından mutluluk duyduğunu söyledi.

  “Annem halen Hıristiyan olsa da sürekli olarak, “Müslüman olmanız çok iyi oldu. Bu haliniz eski halinizden çok çok iyi. Sakın İslam’ı terk etmeyin” diyor.”

  Abdulhakim İngiltere’de yer yıl İslam dinine girenlerin oranının arttığını, özellikle İngiliz kadınların İslam’a büyük bir ilgi gösterdiğini söyledi. Geçen ay Londra’da 51 İngiliz kadının Müslüman olmasının nedeni olarak İslam dininin kadına verdiği değeri öğrenmelerini ve bundan çok etkilenmelerini gösterdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hıristiyan İngiliz Olan Forum Tarih
Hıristiyanlarda Ölüyü Gömme Gelenekleri Diğer Dinler İnançlar 21 Aralık 2011
Eski Hıristiyanlara Ölü Gömme Geleneği Hakkında Bilgi Ülke Kültürleri 6 Ocak 2011
Hırıstiyan ve Yahudiler Cennete Girebilecek mi Dini Sorular ve Cevaplar 22 Mart 2010
Yahudi Hıristiyanlığı - Hans Joachim Schoeps Kitap, Resim ve Dergi 11 Mart 2010
Pavlus Tarafından Hıristiyanlığa Geçen Hususlar Diğer Dinler İnançlar 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş