Hülya Kazan Kimdir?-Hülya Kazan Hayatı-Hülya Kazan Biyografisi-Hakkında

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Hülya Kazan Kimdir?-Hülya Kazan Hayatı-Hülya Kazan Biyografisi-Hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eğitimi

  Sanatçı 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Ana Sanat Dalı'na girdi. Doç. Rezzan Sökmen ile sürdürdüğü yedi yıllık eğitimin ardından Konservatuarın yüksek bölümünü 1996-1997 yılında Sahne Sanatları Bölümü "birincisi" olarak tamamladı ve "Prof. Dr. İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü'nü" aldı.


  Primadonna Devlet Sanatçısı Suna Korad'ın öğrencisi olarak Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Opera Ana Sanat Dalı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Uzun yıllar Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Öğretim Görevlisi ve Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

  Sanat Yaşamı

  TRT tarafından 1998 yılında çekilen "Cumhuriyet" filminin Prof. Muammer Sun tarafından bestelenen müziklerinde soprano partilerini seslendirdi ve dünya prömiyerini yaptı. Eserin Bilkent Senfoni Orkestrası'nca yapılan CD kayıtları sırasında solist sanatçı olarak yer aldı. [1]


  1999 yılında Bilkent 6. Anadolu Müzik Festivali kapsamındaki konserlere önemli Devlet Sanatçıları ile birlikte, Şef Gürer Aykal yönetiminde Solist Sanatçı olarak katıldı.


  Sanatçı, 40. Uluslararası Bursa Kültür ve Sanat Festivali açılış konserinde, ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonu ile Hattuşaş (Boğazkale) 'de yapılan Uluslararası 1. Kültür ve Sanat Festivali açılış konserlerinde solist olarak yer aldı.


  1999-2001 yıllarında Bursa Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte birçok konserde solist sanatçı olarak yer aldı ve turnelere katıldı.
  Hülya Kazan, Türkiye Cumhuriyeti 'nin kuruluşunun 78. yılı kutlamaları çerçevesinde 20-25 Ekim 2001 tarihleri arasındaki K.K.T.C. Hükümetin'nce Bellapais Antik Manastırı'nda konser vermek üzere T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından davet edildi ve görevlendirildi.

  Sanatçı konser sonrasında bu ülkeye defalarca davet edildi ve konserler verdi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası gibi önemli orkestralara solist sanatçı olarak katıldı.


  Hülya Kazan Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde solist sanatçı olarak çeşitli operalarda rol aldı. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'ne solist sanatçı olarak katıldı. Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ile Ahmet Adnan Saygun'un Özsoy Operası ve Selman Ada'nın Aşk-ı Memnu Operası'nda yer aldı.


  Sanatçı halen Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı. 2009 - 2009 sanat sezonunda Johann Strauss'un Venedik'te Bir Gece Operası'nda Annina karakterini oynuyor.


  Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanında konserler ve resitaller vermekte.


  Birlikte Çalıştığı Şefler

  Gürer Aykal, Hikmet Şimşek, Rengim Gökmen, Orhan Şallıel, Emin Güven Yaşlıçam, Jose Maria Florencio, Bujor Hoinic, Sunay Muradov, İbrahim Yazıcı, Winfried Müller, Alfred Michorine, Ertuğ Korkmaz, Selman Ada, Naci Özgüç.

  K:Wikipedia
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hülya Kazan Kimdir Forum Tarih
Hülya Avşar Ciwan Haco Kütçe Düet Esmer 2012 Kürtçe Müzik Videoları 21 Şubat 2012
Hülya Avşarın Sözleri - Hülya Avşar Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 25 Eylül 2011
Hülya Avşar Ay Bu Başıma Gelenler Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 12 Eylül 2011
Hülya Oğuz Anaokulu İstanbul Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Bursa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş