Häfele'den güvenli ve sessiz ortamlar

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Häfele'den güvenli ve sessiz ortamlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Yavaşlatma mekanizmalarında Häfele’nin yeni markası Smuso, kapı ağırlığı 2-80 kg aralığında, mimariden mobilyaya her tipte kayar kapak ve kapılarda kullanılabilen benzersiz bir ürün. Mobilya kapakları ve kayar kapıların hafif bir dokunuşla, yavaş ve sessizce kapanmalarını sağlayan Smuso, modüler sistemi sayesinde mevcut kayar kapılara kolayca uyarlanabilen bir teknolojiye sahip.

  Bu sistem, mimari projeler ve mobilya tasarımlarında kullanıcıya birçok avantaj sağlıyor. Yavaşlatma mekanizmalı kayar kapılar, yatak odaları, otel ve hasta odaları, konferans ve toplantı salonları, ofisler, avukatlık büroları, doktor muayenehaneleri, tedavi ve bakım odaları gibi yüksek konsantrasyon ve sessizlik istenen mekanlarda ideal bir kullanım sunuyor.

  Smuso yavaşlatma mekanizması kapıların birbirine hızla çarpmasını engellediği için küçük çocukların, yaşlı ve bakım gerektiren kişilerin parmaklarının kapıda sıkışmasının da önüne geçerek, güvenliği artırıyor. Hafifçe otomatik olarak açılıp kapanan kayar kapılar çarpışmaya izin vermediğinden, bundan doğabilecek kazalar da önlenmiş oluyor.

  Güvenli ve sessiz bir ortam sağlamanın ötesinde Smuso, kayar kapının daha kolay çalışmasına da yardımcı oluyor. Kapıları kapatırken ya da sonuna kadar açarken daha az güç gerektirdiği için hayatı kolaylaştıran ve mekân konforunu artıran bir detay. Kayar kapıların birbirine çarpması, kapak veya kapı profillerine, kayar mekanizmaya ve kapı kanatlarına ek yük binmesine neden oluyor. Smuso’nun kendiliğinden yavaş kapama sağlayan mekanizması, malzeme dostu bir sistem olarak, kayar kapıların korunmasını ve uzun yıllar güvenle kullanılmasını sağlar.

  Smuso’nun kapının ağırlığıyla orantılı üç farklı tipi mevcut. Plastik malzemeden üretilen Smuso SD 2-25 kg arasında küçük ve hafif mobilya kapılarında kullanılabiliyor. Smuso CD, 25-50 kg arası ağırlığı olan kapı kanatlarında, galvanize çelikten üretilen Smuso AD ise özellikle binaların 35-80 kg kapı kanadı ağırlığı olan kayar kapı donanımları için öneriliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Häfele'den güvenli sessiz Forum Tarih
Häfele'den Yeni Pinlock Soyunma Dolabı Kilidi Ev Teknolojileri 17 Mart 2010
Trafikte sabırlı ve saygılı olmak sorumluluk bilinciyle duyarlı davranmak trafik güvenliğine etkisi Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler Perşembe 18:59
Güvenli ve en ucuz ulaşım araçları hangileridir? Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 18 Ocak 2017
Güvenli geçiş yolları kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 7 Aralık 2016
Neden güvenli yolları tercih etmeliyiz kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 16 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş