Guzellik ile ilgili Doğru bilinen yanlışlar

'Güzellik & Bakım' forumunda NeslisH tarafından 23 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Guzellik ile ilgili Doğru bilinen yanlışlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rimel kirpikleri kırar mı?, oje sağlıklı mıdır?, Sık kesilen saçlar gürleşir mi?, İşte güzellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar.

  Kirpiklere çok fazla rimel sürüldüğünde kırılır.


  Neyse ki bu yanlış düşünceden başka bir şey değil. Çünkü modern rimel fırçaları içerdikleri bakım proteinleri sayesinde hassas kirpikleri koruyucu görev görüyorlar. Kirpikler, ancak akşamları makyajınızı temizlemeyi unuttuğunuzda kırılabilir. Hatta alerjik bile olabilirler. Bu yüzden uyumadan önce yumuşak bir makyaj temizleyiciyle onları temizlemeyi unutma.

  Sık sık banyo yapmak cildi kurutuyor


  Sık sık banyo yapıyor olmanın cildi kuruttuğu neyse ki fazla bir doğruluk payı taşımıyor. Tabii burada dikkat edilmesi gereken önemli iki nokta var. Birincisi banyo suyu ısısının 28 dereceyi geçmemesi, ikincisi de 20 dakikadan fazla sıcak suyun altında kalınmaması. Vücudunu banyo sonrasında ovarak kurutma. Onun yerine yumuşak hareketlerle nemini al ve kremlemeyi asla ihmal etme. Avokado yada Hindistan cevizli yağlar hem cildin nemini arttırır, hem de kurumasını önler.

  Oje sağlıksızdır

  Kozmetik firmaları, ojelerin tırnakları koruyucu protein ve akrillerle donatmış durumda. Dolayısıyla şimdilerde dikkatli olman gereken tek nokta aseton seçimi. Sert aseton içeriklerinden uzak durmalı, bileşiminde aseton maddesi bulunmayan tırnak temizleyicilerine yönelmelisin.

  Saç ne kadar sık kesilirse o kadar gürleşir

  Maalesef doğru değil. Saçın uzamasını dışarıdan kontrol etmen, gelişen teknoloji lere rağmen henüz mümkün olmuyor. Bunun tek sorumlusu saç köklerimiz. Eğer saçlarını her dört yada altı haftada bir bakıma alırsan, böylelikle saç uçlarının kırılmasını engelmiş olursun. Sağlıklı saçlar da daha dolgun bir görünüme sahip olur.
  Makyaj ürünleri de artık UV koruma içerdiğinden ayrıca güneş kremleri kullanmak gereksiz.


  Bunu kesinlikle bir güzellik yalanı olduğunu söylemek zorundayız. Her ne kadar bir çok fondöten de UV koruması bulunsa da cildi güneş ışınlarından koruyacak düzeyde değil. Onun dışında cildimiz bakım ürünleri ve güneş alerjisine neden olan güneş ışığına da hassasiyet gösteriyor. Bu yüzden güneşli havalarda şapkanı takmadan yola çıkma. Ayrıca makyaj yapmadan, yüzüne yüksek koruma faktörlü bir ürün sürerek dolaşmanda fayda var.

  Portakal kabuğu görünümü sadece fazla kilosu olanların sorunudur

  Bunun kesinlikle doğru olmadığını söylemekte fayda var. Çünkü selülit bir kilo sorunu değil, bağ dokusu zayıflığından kaynaklanan bir sorundur. Bağ dokusu genetiktir. Dolayısıyla ilerleyen yaşla birlikte bağ dokusu giderek zayıflar. Buda düzenli sporla giderilebilir

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Guzellik ilgili Doğru Forum Tarih
Güzellik ile ilgili sözler, Güzellik hakkında güzel sözler Güzel Sözler-Mesajlar 5 Şubat 2013
Güzel-Güzellik İle İlgili Özlü Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 5 Eylül 2011
Güzellik ile ilgili özlü sözler - Güzellikle ilgili özlü sözler Güzel Sözler-Mesajlar 17 Mart 2011
Güzellikle ilgili şiirler - Güzellik şiirleri Şiirler 1 Ocak 2011
İç Anadolu'nun tarihi ve doğal güzellikleri kısaca İç Anadolu Bölgesi 16 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş