Güneş Kova Burcu’nda

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar


Güneş, 20 Ocak’ta başladığı Kova burcundaki yolculuğunu 18 Şubat’a kadar sürdürecek.


Güneş’in bu seyahati boyunca Kova etkileri güçlü bir biçimde açığa çıkacak. Zaten bir süredir Kova etkilerini hissetmeye başlamıştık. Çünkü Venüs kısa bir süre önce Kova’ya girdi ve özgürlük duygularını içimizde uyandırdı. Neptün ise 12 yıldır bu burçta hareketine devam ediyor ve en ideal olanı hayal etmemize yardım ediyor.

Gökyüzünün bu konumundan en fazla etkilenecek olanlar öncelikle Kova burçları olacak. Kendi gücünüzün farkına varacak, iç potansiyelinizin açığa çıktığını anlayacak ve kendinizi ortaya koymayı başaracaksınız. Son derece ilginç düşünceler içine girebilir ve farklı arzularınızı gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Zaman zaman çevreniz için anlaşılmaz görünen birçok davranışta bulunabilir, hatta çılgınca gözüken kararlar alıp uygulamaya başlayabilirsiniz. Son derece ilginç kişilerle tanışabilir veya ilginç guruplara katılabilirsiniz.

Çevrenizdekilerin dikkatini çeken aşk maceraları içine girmeniz de çok mümkün olabilir. Gökyüzünün bu konumundan güçlü biçimde etkilenen diğer burç ise Aslan. Bu nedenle Aslan'ların bazen moralleri zayıflayabilir ve olaylardan kolay etkilenebilirler. Fakat olumlu beklentiler içinde bulunmalı ve güçlü isteklerinize ulaşmak için harekete geçmelisiniz. Aslan burcunda bulunan Mars’ın etkisiyle enerjiniz son derece yüksek. Bu yüzden çok büyük istekler içine girebilir ve güçlü bir gerilim yaşayabilirsiniz.

Aslında gökyüzündeki gezegen konumları çeşitli enerjileri bize hissettiriyor. Fakat bu enerjileri nasıl kullanacağımızı bizler belirliyoruz. Bu yüzden enerjinizi yıkıcı değil yapıcı yönde kullanmaya çalışırsanız, büyük başarılar elde etmeniz ve hedefinize ulaşmanız mümkün olabilir.

Gökyüzünün bu konumundan olumlu etkilenen burçlar:

İkizler, Terazi, Koç, Yay burçları olacak. Sizler enerjinizi rahatça ortaya koyabilir ve istekleriniz için harekete geçebilirsiniz. Üstelik mücadelelerinizde güçlü kişilerin desteğini hissedecek ve başarılarınızın keyfini çıkartacaksınız.

Boğa ve Akrep'ler ise daha gerilimli etkiler altındalar. Büyük beklentiler yüzünden sıkıntı duyabilir ve otorite konumundaki kişilerle çatışmalar yaşayabilirler. Özellikle parasal konularda dikkatli olmaları gereken bir dönemdeler. Biraz sabırlı olurlarsa önümüzdeki dönemde rahatlama imkânı bulacaklar.
 

Üst