Guild Wars 2

'Oyun Haberleri' forumunda Dine tarafından 11 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Guild Wars 2 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zamanında “En İyi MMORPG” ve “En İyi Oyun” ödüllerini almış bir yapım düşünün. Hatta turnuvalarına katılıp 100.000 dolar kazanabildiğinizi ve de devamının yapıldığını düşünün. Bakalım Guild Wars 2 bizlere neler vadediyor?

  2007 yılında Guild Wars 2 (Kısaca GW2) ilk açıklandığı zaman, büyük bir heyecan yaratmıştı. O günden bugüne kadar bu heyecan hala aynı seviyede korunuyor.

  Yüzyıllar sonra

  GW2, Eye of the North eklentisinden 250 yıl sonrasını konu alıyor. Yerin altında uyuyan beş yaşlı ejderha uyanır ve Tyria dünyasına yıkım getirirler. Büyük şehirler harap hale gelmiş, bazıları ise tekrar yapılmak zorunda kalmıştır. Bizim görevimiz ise bir yandan ejderhalarla, bir yandan da diğer ırklarla savaşmak.

  Yeni yapımın en önemli değişikliği gözlere hitap ettiği noktada başlıyor. Oyunun grafik motoru büyük değişiklikler geçiriyor. Gerçek üç boyutlu çevre, geliştirilmiş grafik ve animasyonlar bunda en büyük faktörler. Ayrıca Havok fizik sisteminin gerçekçiliğe etkisi büyük. DirectX 10 desteğiyle birlikte gelen GW2, DirectX 9′la da oynanabilecek. Müziklerde ise ilk Guild Wars’un müziklerini yapmış olan Jeremy Soule imzası olacak.

  [​IMG]

  Oyunda beş seçilebilir ırk olacak. Bunlar: Asura, Charr, İnsan, Norn ve Sylvari. Her ırkın artıları ve eksileri var. Örneğin Norn’lar şekil değiştirebilecekler, Asura’lar büyü özellikleriyle ön plana çıkacaklar. Irklar konusunda pek fazla bilgi henüz yok. Maksimum level sayısı da yükseltilmiş durumda. Seviye atlama mekaniğiyse, oyuncuların kolay level atlamalarını engelleyecek şekilde geliştiriliyor. Yeteneklerde ise sayı yerine bu yeteneklerin özellikleri ön plana çıkacak.
  PvE kısmında oyuncular dinamikleri kendi içinde gelişen bir dünyayla karşılaşacaklar. Ayrıca aşamalı içerikler GW2’nin hikayesini kavramamıza yardımcı olacak. Yapımın dünyasında görevler yerine belli senaryolar ya da olaylar olacak. Bu senaryo ya da olaylar oyuncunun o bölgede nasıl hareket ettiğine göre değişecek. Bununla da kullanıcıların, Guild Wars dünyasıyla bağını geliştirmek amaçlanmış gibi gözüküyor. Ayrıca deniz altında bulunan kısımlarda oyuncunun keşfetmesine açık bölgeler olacak. Yapımcılar GW2’nin aslında bu deniz altı bölümleri nedeniyle geciktiğini belirtiyorlar. Olabildiğince ilgi çekici yapmaya çalıştıkları anlaşılıyor. Tek başınıza oynamayı seviyorsanız da, yanınızda olacak bir NPC sistemi geliştiriliyor. Ancak bu sistemi kullanmak istemezseniz de ödüllendirilebilmeniz mümkün olacak
  PvP sevenler ise ilk Guild Wars’tan farklı bir PvP sistemiyle karşılaşacaklar. İlk oyundaki Guild vs. Guild maçları yine mevcut olacak ancak GW2 büyük World vs. World maçları içerecek. Bu maçlar The Mists adı verilen yerlerde yapılacak ve bu PvP savaşta çeşitli roller üstlenecekler.

  İlk oyunu oynayanlar ise bu ikinci oyun için karakter isimlerini rezerve edebilecekler, ancak karakterlerini transfer etmeleri mümkün olmayacak.

  NCsoft’un CEO’su Jaeho Lee’nin yaptığı açıklamalara göre, GW2’nin 2011′den önce piyasada olması beklenmiyor. Ancak 2010 senesinde kapalı bir beta testi yapılacağı gelen haberler arasında. Kızışan MMORPG piyasasına yeni bir soluk getirecek Guild Wars 2′yi biz de merakla bekliyoruz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Guild Wars Forum Tarih
The Guild 2 Renaissance Oyunu - 2010 Oyunların Tam Çözümü 30 Ağustos 2010
GuildFTPd 0.999.14 Download G-H 3 Şubat 2009
Guild Bilgileri - Guild Kurma Silkroad Online 14 Kasım 2008
Guild Rehberi (Resimli) Silkroad Online 9 Ekim 2008
Halo Wars PC Oyun Hileleri Oyun Hileleri 23 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş