Gspace - Gmail’in 2,5 GB Alanını Hard Diskiniz Gibi Kullanın!

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Gspace - Gmail’in 2,5 GB Alanını Hard Diskiniz Gibi Kullanın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gspace - Gmail’in 2,5 GB Alanını Hard Diskiniz Gibi Kullanın!


  Gspace Version: 0.5.6. Mozilla Firefox 2.0 sürümü ile uyumlu. 103 KB Bir çok e-mail servisi, GB’larca kapasite dosya alanı sunmakta. Örnek olarak, 3 GB’a yaklaşan kapasitesiyle, adeta küçük bir hard disk vaziyetinde! Ancak, bu GB’larca alanı kullanışlı bir şekilde kullanmadıktan sonra, 3 GB sadece sözde kalıyor.
  Gspace Firefox eklentisi ise, Gmail ile hard diskiniz arasındaki dosya paylaşımını çok kolay bir şekilde yapmanızı sağlıyor.
  Gspace eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.
  Firefox’u yeniden başlattıysanız, sağ alt kısımda küçük bir Gspace ikonu göreceksiniz. Ancak, bu ikon sadece Gspace’in ufak bir durumunu gösteriyor. [​IMG] Asıl Gspace dosya alanı sayfasını, Araçlar -> Gspace’e tıklayarak bulabilirsiniz.
  Araçlar -> Gspce’e tıkladığınızda, yeni bir tabda Gspace penceresi açılır.
  [​IMG]
  Gmail hesabınızı Gspace’e tanıtmak için, Gspace tabında bulunan Manage Accounts düğmesine tıklayın. [​IMG] Açılan pencrede aşağıdaki gibi Google e-mail adresinizi ve şifrenizi girin. Add düğmesine tıklayın. Ve pencereyi kapatın.
  [​IMG]
  Gspace penceresine gelin ve aşağıdaki gibi, biraz önce eklediğiniz Gmail adresiyle hesabınıza giriş yapın.
  [​IMG]
  Artık, Gspace yoluyla Gmail adresinizin dizinine gelmiş durumdasınız. Sol tarafta kendi hard diskiniz, sağda ise Gmail adresinizin dosya durumu mevcuttur.
  Gspace alanı, yani Gmail adresinizdeki oluşturacağınız dosya sistemi için, bu bölümde sağ tıklayın.
  [​IMG]
  Google alanınızda yeni bir klasör oluşturmak için sağ tıklama menüsünden “Create Directory”e tıklayın. Küçük bir pencere açılacak. Bu pencereye, yeni klasörün ismini girin. Örnek olarak “Klasorum” yazın. Artık, Gmail alanınızda “Klasorum” adında bir klasörünüz var. İstediğiniz kadar klasör oluşturabilir ve bu klasörlerin içine Gmail alanınız kadar dosya upload edebilirsiniz. Klasörünüzü oluşturdukta sonra, “rename” ile yeniden adlandırabilirsiniz.
  Gspace, bir hard disk gibi kullanmanızı sağlıyor ve Gmail ile hard diskiniz arasında köprü vaziyetini görüyor. Webmaster olanlar bilinler bu Firefox eklentisi, bir FTP programına benzer bir ara yüze sahip.
   

Bu Sayfayı Paylaş