GSGM il il olimpik sporcu arayacak

'Spor Haberleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  GSGM il il olimpik sporcu arayacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yunus Akgül, Adana'da ''Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi'' kapsamındaki, Yüzme ve Kano Performans Ölçüm Müsabakaları'nın, Atatürk Yüzme Havuzu'nda düzenlenen yüzme yarışlarını izledi.
  Akgül, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 2012 Londra Olimpiyatları'na hazırlandıklarını belirterek, olimpiyatlarda başarısız olunan branşlarda hazırlık projesi başlattıklarını söyledi.
  Başarısız branşlardan birinin de yüzme olduğunu kaydeden Akgül, ''Bu alandaki seçmeleri Adana'da başlatmak istedik. Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi'nde yer alacak sporcuları belirlemek için il il dolaşacağız. Diğer branşlar için başka illere gideceğiz'' dedi.
  Akgül, bir gazetecinin Adana için yeni bir stat projesi olup olmadığını sorması üzerine, şöyle yanıt verdi:
  ''Artık statların çoğu 50-60 yıllık. Ancak GSGM'nin belli bir bütçesi var. Bu bütçe ile bütün statları yenilemek imkansız. Biz Kayseri'de yeni bir proje başlattık. Kendi stadımızı belediyelere veya iş adamlarına, TOKİ'ye veya başka kurumlara devrederek, başka bir yerde modern stat ve salonlar elde ediyoruz.

  Bu yönteme her yerde açığız. Adana için de böyle bir teklif gelirse açığız. Kayseri ve Rize'de bu yöntemle yeni statlar açıldı. Aynı yöntemle Malatya, Afyonkarahisar ve Sivas için anlaşma imzalandı.''

  Adana Valisi İlhan Atış ise yarışmaların Adana'da yapılmasından dolayı memnun olduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
  Konuşmaların ardından 15 ilden 740 sporcunun katıldığı yüzme seçmelerinde yarışmalara geçildi.
  Yarışları Türkiye Yüzme Federasyonu Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan ile çeşitli illerin GSGM il müdürleri izledi.
  Seçmeler kapsamında öğleden sonra ise Seyhan Baraj Gölü'nde kano yarışları yapılacağı bildirildi.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - GSGM olimpik sporcu Forum Tarih
Olimpik Yayın Özellikleri, Olimpik Yay Özellikleri ve Parçaları Diğer Spor Dalları 22 Eylül 2011
İzmit Olimpik Buz Pisti Hakkında Bilgi Marmara Bölgesi 29 Ekim 2010
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Sporları Salonu Kocaeli Tanıtımı 3 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş