Gripten Koruyan Meyve Sebzeler Hangilerdir?

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_inci tarafından 18 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Gripten Koruyan Meyve Sebzeler Hangilerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gripten Koruyan Meyve Sebzeler Hangilerdir?

  Bağışıklığınızı Güçlendirin


  Günlük olarak meyve ve sebze tüketmeyenlerden iseniz işte size günlük tüketebileceğiniz ve bazen hayati önem taşıyan meyveler ve sebzeler.Bu meyve ve sebzeleri tüketmeniz için bir değil bir çok neden bulunmaktadır ve en önemlisi de bağışıklık güçlendirici görevi görmektedirler.

  Özellikle kış aylarında karşılaştığınız mükroplara karşı cephe alan bu meyve ve sebzeler; bağışıklık seviyenizi yüksek tuttuğu gibi aynı zamanda gripten ve nezleden de korumaktadır.Bununla birlikte meyveler aynı zamanda kalp hastalıklarını ve kanser riskini azaltır.

  İşte bütün bu nedenlerden dolayı aşağıdaki 5 meyveyi ihmal etmeyin.

  Meyveler

  Greyfurt


  Greyfurt C vitaminiyle dolu olmasının haricinde limonoid adlı bir bileşime sahiptir. Bu bileşim kolestrolü düşürebilir. Kırmızı çeşitleri ise kanserle savaşan likopen kaynağıdır.

  Muz


  B6 vitamini için en yüksek kaynak olan muzlar aynı zamanda yorgunluğa, depresyona, strese ve uykusuzluğa yardımcı olur. Muzlar yüksek magnezyuma sahiptir bu da kemiklerin güçlü kalmasına yardımcı olur. İçerdiği potasyum ise sizi kalp hastalığından ve yüksek tansiyondan korumaya yardımcı olur.

  Elmalar

  Beslenmenizdeki en popüler antioksidan kaynağı elmalardır. Bir elma 1,500 mg’lık C vitamini ile doludur. Elmalar flavonoid içerir ve bunlar da sizi hastalıklardan ve kanserden korur.

  Sebzeler

  Papaya


  Papayalar gribi sisteminizden atmanıza yardımcı olur. Beta-carotene, papayalardaki C ve E vitamini sisteminizdeki iltihabı ve astım etkilerini azaltır.
  Kızılcık

  Kızılcık (yaban mersini) sık tüketilen meyve ve sebzelerden daha çok antioksidana sahiptir. 1 porsiyonu 5 porsiyon brokoliye eşittir. Kızılcıklar doğal probiyotiklerdir, sindirim sisteminizdeki iyi bakteri seviyesini arttırır ve sizi besin zehirlenmesinden korur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gripten Koruyan Meyve Forum Tarih
Gripten Korunma Yolları Genel Sağlık 2 Ocak 2011
Çocukları Gripten Korumanın Yolları Çocuk Sağlığı ve Bakımı 16 Aralık 2010
Grip Nedir - Gripten Nasıl Korunuruz Genel Sağlık 24 Ekim 2010
Boza gripten koruyor Genel Sağlık 17 Kasım 2008
Nezle ve gripten kurtulmanın yolları Genel Sağlık 4 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş