Gripte Antibiyotiğin Faydası Olmaz

'Genel Sağlık' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 1 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Gripte Antibiyotiğin Faydası Olmaz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi ve çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Ramazan Canural, gribal enfeksiyonlarda antibiyotik kullanmanın faydası olmadığını bildirdi.

  Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi ve çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Ramazan Canural, gribal enfeksiyonlarda antibiyotik kullanmanın faydası olmadığını bildirdi.

  Dr. Canural, CİHAN'a yaptığı açıklamada, gribal enfeksiyonların en çok mevsim geçişlerinde görüldüğünü, bunun da sıcaklık farklarının çok olmasından kaynaklandığını ifade etti. Bu dönemde dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulunan Canural, çocuklarda ortaya çıkan şikâyetlerin iki üç haftaya kadar uzayabileceğini dile getirdi.

  Canural, hastalığın belirtileri hakkında da şunları söyledi: "Burun tıkanıklığı, kuruma, önce şeffaf, sonra yeşilimsi hale gelen burun akıntısı, önceleri hafif ateş, halsizlik, kırgınlık, iştahsızlık, yorgunluk, eklem, kas ağrıları ve balgamlı öksürük, gribal enfeksiyonların tipik belirtileridir."

  Viral bir hastalık olması dolayısıyla gribal enfeksiyonlarda antibiyotiklerin fayda etmeyeceğini vurgulayan Dr. Ramazan Canural, tedavinin şikâyetlere göre yapılabileceğini söyledi. Temel tedavinin vücut direncini yüksek tutmaktan geçtiğini aktaran Canural ateş düşürücüler, ağrı kesiciler, vitamin takviyesi, buhar banyoları ve dinlenme önerildiğini sözlerine ekledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gripte Antibiyotiğin Faydası Forum Tarih
Gripten Korunma Yolları Genel Sağlık 2 Ocak 2011
Gripten Koruyan Meyve Sebzeler Hangilerdir? Genel Sağlık 18 Aralık 2010
Çocukları Gripten Korumanın Yolları Çocuk Sağlığı ve Bakımı 16 Aralık 2010
Grip Nedir - Gripten Nasıl Korunuruz Genel Sağlık 24 Ekim 2010
Boza gripten koruyor Genel Sağlık 17 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş