Gripken nasıl beslenmeli

'Diyet Beslenme' forumunda Siraç tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Gripken nasıl beslenmeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gripken nasıl beslenmeli

  Gripten kolunuzu kaldıracak haliniz kalmasa bile son enerjinizi de tavuk suyu çorba pişirmeye kullanın ve iyileşin!..

  [​IMG]
  İnsanlarla temas halindeyseniz; vaktinizin bir kısmını burun çekerek, öksürerek, hapşırarak geçirmeniz kaçınılmazdır. Soğuk algınlığına yakalanmaktan kurtulmanın herhangi bir yolu yoktur. Soğuk algınlığını, tam anlamıyla tedavi de edemezsiniz. Ama daha çabuk kurtulmanızı sağlayan bazı yöntemler vardır. Üç yöntem, bu süreci hızlandırmak için gerçekten de etkilidir. Bunlar, soğuk algınlığının süresini 5 ya da 3 güne düşürebilir. O yüzden, hastalandığınızı hissettiğiniz ilk anda bunlardan birini yapın:

  Günde 4 fincan için
  1. Tavuk çorbası: Günde dört fincan için. Annemin tarifindeki malzemelerin, ateş düşürücü özellikleri var. Bunlar, akyuvarların solunum yollarınıza göç edip ateşlenmeye yol açmasını engelliyor. Tavuk çorbası, sümük oluşumunu da engelliyor. Ayrıca sıcaklığı ve buharı burnun açılmasına yardım ediyor.

  2. C vitamini desteği: Günde dört defa, bol suyla 500 mg'lık vitamin alın. Nasıl işe yaradığı bilinmiyor ama araştırmalar yaradığını gösteriyor.

  3. Çinko takviyesi: Altı saatte bir, bir tablet alın. Bağışıklık sisteminizin çalışmak için çinkoya ihtiyacı var. Ama hastalığa karşı önlem olarak çinko tabletleri içmeyi alışkanlık haline getirmeyin. Çünkü günde 100 mg'dan fazla çinko almak, bağışıklık sisteminize zarar verir. (Her tablette 13-20 mg. arası çinko var.) Bu arada, ellerinizi yıkamayı ve alkol bazlı bir el dezenfektanını sık sık kullanmayı da unutmayın. Her ne kadar soğukalgınlığını önleyemeseniz bile hastalığa yakalanma riskini düşürmüş olursunuz.


  PROF. DR. MEHMET ÖZ
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gripken nasıl beslenmeli Forum Tarih
Gripken araba kullanmak tehlikeli Genel Sağlık 3 Şubat 2009
Gripken aspirin içmek öldürebiliyor! Genel Sağlık 7 Ocak 2009
Hicret nasıl gerçekleşti kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye dağların uzanışı iklimi nasıl etkilemektedir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Ulaşım alanında gelişmeler toplum hayatını nasıl değiştirebilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş