Grip virüsleri pozitif insanlardan nefret eder

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Grip virüsleri pozitif insanlardan nefret eder konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Grip ve nezle sizin de kabusunuz haline mi geldi? Biraz iyimser olmayı denemelisiniz. Bu öneri, duygusal yaşam ve bağışıklık sisteminin kapasitesi arasındaki ilişkiyi araştıran bilim adamları tarafından veriliyor. Grip virüsleri, iyimser ve pozitif bir düşünce anlayışına sahip kişileri ele geçirmekte daha fazla zorlanıyor.

  Görünüşe göre duygularımızın yönü, bağışıklık sistemimizin gücünü dolaylı yoldan da olsa etkiliyor. Gribe yakalansanız dahi , eğer pozitif bir yapıya sahipseniz hastalığı atlatmanız çok daha kolay olacaktır.

  İyimserlik sayesinde olası depresyonu ve anksiyeteye yakalanma şansınız da azalmaktadır.Elbette sıcak düşünceler ve iyimserlik, grip virüsünü tamamen engelleyen bir güç değildir. Bu yüzden aşağıdaki hıçkırık önleyici küçük adımları atmanız yararlı olabilir.

  Bağışıklık sisteminize göstereceğiniz yeterli koruma sayesinde Gerçek Yaş’ınızı 6 yıla kadar gençleştirebilirsiniz. Ellerinizi özellikle hasta bir yakınınızla görüşüyorsanız sıkça yıkayın. Ayrıca havlunuz sadece size özel olsun.

  *Hastalığa yeni kapılmış kişiler enfeksiyonu en fazla yayabilen bir durumda olurlar. Bu yüzden eğer mümkünse yeni hasta olmuş kişilerle hastalığın ilk birkaç gününde daha az görüşün.

  *C Vitamini açısından zengin yiyecekler tüketin. Portakal, çilek ve kırmızı biberler iyi örnekler olabilir. Daha da iyisi C Vitaminini hap şeklinde de alabilirsiniz. *Burnunuza, ağzınıza ve gözlerinize çok fazla dokunmamaya çalışın.

  *Yeteri kadar dinlenmeyi unutmayın. Siz ellerinizi sık sık yıkadıkça hem kendinize hem de diğer yakınlarınızın da hastalık riskini azaltmış olursunuz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Grip virüsleri pozitif Forum Tarih
Nezle Grip Verem Kızamık Çiçek Gibi Hastalıklardan Nasıl Korunabiliriz Genel Sağlık 2 Şubat 2014
En Tehlikeli Ölümcül Gripler Genel Sağlık 4 Eylül 2013
Virüs Hastalıkları Nelerdir - Aids, Grip, Sarılık, Uçuk Hakkında Kısa Bilgi Genel Sağlık 21 Ekim 2012
Gripin Masum Kalmak İçin Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 8 Şubat 2012
Nezle Ve Grip Aynı mıdır? Genel Sağlık 20 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş