Gribe Karşı Sarımsak ve Kekik

'Genel Sağlık' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 4 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Gribe Karşı Sarımsak ve Kekik konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gribe Karşı Sarımsak ve Kekik
  Gözle görülmeyecek kadar küçük varlıklarıyla tezat oluşturacak kadar akıllı olan virüsler, modern tıbbın ilaçlarına karşı birbir entrikalarla savaşıyorlar!  Dr. Elif Güveloğlu bu virüslerin bu ilaçlara karşı bağışıklık oluşturduğunu söylüyor. Hızla üreyen bir mikrobun, ilaçtaki tek etken maddeyi etkisiz hale getirmesi çoğu zaman mümkün olabildiğini belirten uzman, bu mikropların bitkilerde bulunan karmaşık bileşenlerin üstesinden gelmeyi başaramadıklarını anlatıyor.

  İşte tabiatın gribe karşı önerdiği doğal ilaçlar;

  Sarımsak
  Bilinen en eski antibiyotik, yaklaşık beş bin yıldır ilaç olarak kullanılmakta. Bakteri, virüs, mantar ve parazit öldürücü maddeler içerir. Bağışıklık sistemini uyarır, safra salgılattırır, spazm çözer ve tansiyon düşürür. Antibiyotiğe dirençli hastalıkların tedavisindeki en güçlü bitkilerdendir. Sarımsak dünyada üzerinde en çok tüp ve canlı, insan ve hayvan deneyleri yapılmış bitkidir ve bunca deney sonucunda güçlü anti-bakteriyel ve anti-viral etkinliği olduğu kanıtlanmıştır.

  Kekik
  En eski ve en fazla sayıda antibiyotik madde ihtiva eden doğal maddelerden biridir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarından sinüzite, idrar yolu enfeksiyonlarından prostat iltihabına, kolitlerden hepatitlere kadar geniş kullanım alanı vardır. Çayından çok ekstresi, yağı ve distilasyon suyu kullanılır. Yüksek tansiyonu olan hastalarda sakıncalıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gribe Karşı Sarımsak Forum Tarih
Gribe Karşı En Etkili Meyveler Nelerdir? Diyet Beslenme 29 Mayıs 2011
Gribe Karşı 5 Bitki...... Şifalı Bitkiler 27 Ağustos 2009
Gribe ve Soğuk Algınlığına İyi Gelen Karışımlar Şifalı Bitkiler 4 Eylül 2013
Gribe iyi gelen besinler nelerdir Şifalı Bitkiler 23 Kasım 2011
Eğribelen Köyü Hakkında Bilgi Merkez Ağrı Ağrı Tanıtımı 15 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş