Gribe Karşı 5 Bitki......

'Şifalı Bitkiler' forumunda Dine tarafından 27 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Gribe Karşı 5 Bitki...... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gözle görülmeyecek kadar küçük varlıklarıyla tezat oluşturacak kadar akıllı olan virüsler, modern tıbbın ilaçlarına karşı birbir entrikalarla savaşıyorlar! Dr. Elif Güveloğlu bu virüslerin bu ilaçlara karşı bağışıklık oluşturduğunu söylüyor. Hızla üreyen bir mikrobun, ilaçtaki tek etken maddeyi etkisiz hale getirmesi çoğu zaman mümkün olabildiğini belirten uzman, bu mikropların bitkilerde bulunan karmaşık bileşenlerin üstesinden gelmeyi başaramadıklarını anlatıyor.

  İşte tabiatın gribe karşı önerdiği doğal ilaçlar;

  Sarımsak

  Bilinen en eski antibiyotik, yaklaşık beş bin yıldır ilaç olarak kullanılmakta. Bakteri, virüs, mantar ve parazit öldürücü maddeler içerir. Bağışıklık sistemini uyarır, safra salgılattırır, spazm çözer ve tansiyon düşürür. Antibiyotiğe dirençli hastalıkların tedavisindeki en güçlü bitkilerdendir. Sarımsak dünyada üzerinde en çok tüp ve canlı, insan ve hayvan deneyleri yapılmış bitkidir ve bunca deney sonucunda güçlü anti-bakteriyel ve anti-viral etkinliği olduğu kanıtlanmıştır.

  Kekik

  En eski ve en fazla sayıda antibiyotik madde ihtiva eden doğal maddelerden biridir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarından sinüzite, idrar yolu enfeksiyonlarından prostat iltihabına, kolitlerden hepatitlere kadar geniş kullanım alanı vardır. Çayından çok ekstresi, yağı ve distilasyon suyu kullanılır. Yüksek tansiyonu olan hastalarda sakıncalıdır.

  Meyan Kökü
  Antik tıp tarihinin bilinen en geniş kullanımlı bitkisidir meyan kökü. Botanik ismi glycyrrhiza glabra olmakla birlikte birçok ülke tıbbında likoris adı altında kullanılır. Latince karşılığı tatlı kök demektir Çin ve Asya tıbbında M.Ö. 2000 yıllarından beri kullanıldığına dair kayıtlar mevcuttur. Mısırda firavun mezarlarından çokça çıkarılmıştır. Çin tarihinde önemli bir yere sahiptir, yüzyıllar boyunca Çin imparatorlarının bu maddenin ekstresini ‘canlandırıcı tonik ‘ olarak senenin belirli dönemlerinde rutin olarak kullandıkları söylenir. İçerdiği doğal antibiyokitlerin yanında solunum yollarını koruyucu ve ‘mukus’ dediğimiz salgıyı artırıcı özelliği olması onu üst solunum yolları enfeksiyonlarındaki kırgınlıklarda vazgeçilmez yapar. Çin tıbbında ve mutfağında halen aktif olarak kullanılır, toksinlerden arındırdığına inanılır ve enerji içeceği olarak tüketilir. Bu ülkede bu bitkinin lakabıysa ‘bitkilerin atası’dır.

  Okaliptüs
  Antiseptiktir, bakteri ve virüs öldürücü özellikleri vardır. Vücuttan akciğer ve idrar yolu ile atıldığı için özellikle solunum yolları ve idrar yolu enfeksiyonlarında yardımcıdır. Dünya çapında yapılan birçok araştırma sonucunda antibiyotiğe dirençli birçok enfeksiyonda okaliptüs etkili bulunmuştur ancak çalışmaların çoğu hayvan deneyi düzeyindedir o yüzden dikkatli ve doktor kontrolünde, kişiye özel uygun dozlarda kullanılmalıdır.

  Zencefil
  Zencefilin kanser tedavisindeki destek etkisini, özellikle kemoterapi alan hastaların bulantılarını giderdiğini biliyoruz. Çok yönlü etkileri olan bu bitkinin antibiyotik etkinliği de var, virüs ve bakterileri öldürebiliyor. Bu özelliği, kodeine benzer öksürük kesici ve antihistaminik (allerji giderici) etkileriyle de birleşince, onu üst solunum yolları enfeksiyonlarının vazgeçilmezi yapıyor. Ayrıca kronik yorgunluğa da birebir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gribe Karşı Bitki Forum Tarih
Gribe Karşı En Etkili Meyveler Nelerdir? Diyet Beslenme 29 Mayıs 2011
Gribe Karşı Sarımsak ve Kekik Genel Sağlık 4 Mart 2009
Gribe ve Soğuk Algınlığına İyi Gelen Karışımlar Şifalı Bitkiler 4 Eylül 2013
Gribe iyi gelen besinler nelerdir Şifalı Bitkiler 23 Kasım 2011
Eğribelen Köyü Hakkında Bilgi Merkez Ağrı Ağrı Tanıtımı 15 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş