Grevdeki Turkuvaz çalışanlarına destek

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Grevdeki Turkuvaz çalışanlarına destek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- Ankara Emek ve Meslek Örgütleri Platformu üyeleri, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi 10 gazetecinin, Turkuvaz Medya Grubuna bağlı ATV ile Sabah gazetesinde başlattığı greve destek verdi.

  Ankara Emek ve Meslek Örgütleri Platformu Dönem Sözcüsü Ramazan Pektaş, Turkuvaz Medya Grubunun Balgat'taki iş yeri önünde toplanan üyeleri adına yaptığı açıklamada, ATV ile Sabah gazetesi ve dergi gruplarının bağlı bulunduğu Turkuvaz işletmesinin İstanbul Balmumcu ve Sefaköy ile Ankara Balgat iş yerlerinde 13 Şubatta grev başlatıldığını hatırlattı.

  Grevin basın emekçileri açısından tarihi bir grev olduğunu ifade eden Pektaş, 29 yıl sonra Türk basınında ilk kez grev olduğunu söyledi.

  Pektaş, işveren tarafından getirilen ''Sendika, işverene güven verebilmek için tek taraflı olarak grev kararını kaldırsın, bu kriz ortamında iyi niyetli yaklaşımını işverene göstersin, bunu deklare etsin. Sonra zaman içerisinde sendikaya güven artarsa oturup meseleleri konuşuruz'' önerisinin kabul edilemez olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

  ''Emekçilerin en önemli hak arama aracı olan grev, işverenin kaprislerine feda edilemez, bunun ötesinde sermaye sınıfı güvenilir olmaktan çok uzaktadır. 17 Şubat 2009 tarihi itibariyle, aralarında ATV yayın yönetmenliği de yapan yayın koordinatörü Tolga Özkan, Yaşar Gürsoy, ana haber yönetmeni Tankut Gürsel, saha anchorman'i Serhat Uçak ve Nilgün Özdal işten çıkarılmışlardır. Emekçiler bu tavrın sahiplerine güvenmemekte sonuna kadar haklıdırlar.''mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Grevdeki Turkuvaz çalışanlarına Forum Tarih
Göcek'in turkuvaz koyları - Yavansu Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 8 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş