Granit ve Gökkuşağı Kitabı - Virginia Woolf

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 30 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Granit ve Gökkuşağı Kitabı - Virginia Woolf konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Virginia Woolf Granit ve Gökkuşağı kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  Granit ve Gökkuşağı
  ( Toplu Eserleri 14 )
  Virginia Woolf

  İletişim Yayınları
  Dünya Edebiyatı
  Fiyatı : 21,00 TL
  Temmuz 2010,
  292 sayfa,
  ISBN: 9789750507885


  Kitap hakkında

  Virginia Woolf yaşamı boyunca makalelerinden oluşan iki kitap yayımladı.

  Granit ve Gökkuşağı, bu kitaplarda yer almayan makalelerin, yazarın ölümünden sonra bir araya gelmesiyle oluştu. Eşi Leonard Woolf kitabın editörlüğünü üstlendi ve titiz bir çalışma sonucunda makaleleri topladı.

  Granit ve Gökkuşağı'ndaki makaleler iki ana başlık altında toplandı. Birinci bölümü yazarın edebiyat ve roman sanatı üzerine yazıları, ikinci bölümü ise "biyografi" üzerine çalıştığı yazılar oluşturdu. Romancı olmasının yanı sıra, İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en önemli edebiyat eleştirmenlerinden de biri olan Woolf; Hemingway'den Henry James'e, Katherine Mansfield'den Coleridge'e uzanan geniş bir yelpazede edebiyat ve biyografi üzerine görüşlerini cesurca bir tutkuyla dile getiriyor.

  "O güzel akıl! İşte bu! Berrak, tutkulu, bağımsız, keskin, gururlu ve biteviye beslenen, saygıdeğer nedenlerle alışılmadık, her tür nedenle hassas ve bizi sonsuza dek etkiledi..."
  -New York Times Book Review-

  "Virginia Woolf, seçkin bir romancı ve aynı zamanda aşılması zor bir eleştirmen. Bu yeni eleştiri yazılarıyla Virginia Woolf'un; George Eliot'tan bu yana, kadınlığı olmazsa olmaz yaparak kalemi eline alan ve yazmaya başlayan en harikulade zekâ olup olmadığı sorusu aklımızı kurcalıyor..."
  -San Francisco Chronicle-
  (Tanıtım Bülteninden)

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş