GPDA gece yarışı konusunda endişeli

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  GPDA gece yarışı konusunda endişeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Grand Prix Sürücüler Birliği (GPDA), Eylül ayında geçilecek Singapur'daki ilk gece yarışı konusunda endişeli olduğunu belirtti.

  Önümüzdeki ay Singapur caddelerinde gerçekleştirilecek yarış haftası öncesinde sürücüler ışıklandırılmış pistte test yapma imkanı bulamayacak.

  Hafta sonuna ilişkin resmi program ise sadece serbest antremanların bir kısmının yarış şartlarında yapılmasını öngörüyor. Resmi programın değiştirileceğine ilişkin haberler yayınlanmasına rağmen, şu ana kadarda resmi bir doğrulama gelmiş değil.

  GPDA direktörlerinden Toyota pilotu Jarno Trulli hafta sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, "Şu an, hafta sonu programının ne olağını hala bilmiyoruz" dedi.

  Trulli, sürücülerin Singapur'daki gece yarışına ilişkin en büyük endişelerinin, duvarlarla çevrili pistte ışıklandırmanın nasıl bir etki oluşturacağı, yağmur durumunda görüş mesafesinin nasıl olacağı gibi sorular olduğunu belirtti.

  İtalyan pilot, "Bu nedenle hala biraz endişeliyiz. Singapur'a gidiyoruz ama hiç test yapmadık, pist hakkında herhangi bir fikir sahibi değiliz" dedi.

  Trulli, "Gece yarışı olacak. Ayrıca mücadelenin yağışlı bir dönemde olacağını biliyoruz. Güvenli bir görüş açısı olup olmadığını bilemiyoruz. Şu ana kadar durum pek rahat gözükmüyor" diye konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - GPDA gece yarışı Forum Tarih
Kuzey yarım kürede en uzun gece ve gündüz ne zaman yaşanır kısaca Eğitim Bilgileri 12 Şubat 2017
İnsanlar hangi devirde yerleşik hayata geçerek tarımla uğraşmaya başlamışlardır kısaca Sorular ve Cevaplar 27 Ocak 2017
Gecekondulaşma ile birlikte ortaya çıkan sorunlar kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Tv radyo gazete ve internetin olmadığı bir gün nasıl geçer? Sorular ve Cevaplar 20 Ekim 2016
Kandil gecelerimiz nelerdir isimleri nedir? Dini Sorular ve Cevaplar 19 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş