Google'dan Yeni Bir Teknoloji

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Google'dan Yeni Bir Teknoloji konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'dan Yepyeni Bir Teknoloji!
  [​IMG]
  "Bu Google da çok oluyor artık!" diyebilirsiniz fakat, teknoloji dünyasının yerinde durmayan firması şimdi yeni bir arama teknolojisiyle karşımıza çıkıyor! Bu yeni teknoloji ile ilgili bilgi almak için tıklayın...


  Bu sabah, Google'ın gün içerisinde önemli bir yeniliğe adım atacağının sinyalleri, firmanın CEO'su Eric Schmidt tarafından verilmişti. Schmidt, Twitter adresinde yazdığı bir yazıda; "Bugün büyük şeyler olacak, hissediyorum" demişti. Bu açıklamanın ardından teknoloji dünyası merakla Google'dan gelecek yeniliği beklemeye koyuldu.

  Saatler ilerledikçe meraklar da tavan yaptı. İlerleyen saatlerde firma yeni teknolojisini dünyaya tanıttı. Buna göre yeni teknolojinin adı Google Instant! Google Instant, Google'ın en temel özelliği olan arama motoru konusunda firmanın yeni teknolojisiydi.

  Google, Instant ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  "Biliyoruz ki teknolojiyle ilgili her insan, Google üzerinden herhangi bir bilgi ararken, anahtar kelimeleri hızlı bir şekilde yazamıyor. Aynı zamanda biliyoruz ki insanlar klavyenin her tuşuna basarken ortalama 300 milisaniye vakit geçiriyor. Fakat 30 milisaniye gibi kısa bir sürede ise gözlerini ekranın diğer tarafına bakabiliyorlar. Bu 10'da 1'lik fark ile niye işlerini daha hızlı halledebilmelerine sağlamayalım? Bunu yapabilmek için de teknolojimizin tüm imkanlarını zorladık"

  Google Instant, şimdilik anasayfada yer almıyor. Google hesabınız ile giriş yaptığınızda
  buraya tıklayarak yeni teknolojiyi deneyebilirsiniz. Google Instant en temel haliyle, siz daha anahtar kelimelerinizi yazmadan arama sonuçlarını göstermeye başlıyor! Evet, yanlış duymadınız. Siz kelimeleri yazarken arama kutusunun altında tahmin sonuçları döndürmekten bahsetmiyoruz. Tahmin değil, bizzat arama sonuçlarını karşımıza çıkarıyor! alıntı


  GOOGLE İNSTANT
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'dan Yeni Teknoloji Forum Tarih
Google'dan yepyeni bir arama özelliği! Google Hakkında Her Şey 17 Nisan 2010
Google'dan yeni bir hizmet Goggles Google Hakkında Her Şey 9 Aralık 2009
Google'dan yeni bir hizmet daha Google Hakkında Her Şey 9 Şubat 2009
Google'dan büyük değişim Google Hakkında Her Şey 1 Mart 2011
Google'dan M.Akif Ersoy jesti Google Hakkında Her Şey 20 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş