Google'dan büyüğü de var

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 30 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google'dan büyüğü de var konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google hiç tartışmasız Dünya'nın 1 numarası; ama Çinli kullanıcılar için durum çok farklı...

  Daha önceki bir haberimizde sizlere Google'ın Çin'deki kullanım oranının düştüğünü buradan bildirmiştik. Ne yazık ki internet arama devinin kaybı gün geçtikçe artıyor.

  Bir hükümet raporuna göre Google'ın Baidu karşısındaki düşüşü devam ediyor. Geçen ayın sonlarında %12,7'lik bir payı olan Google'ın geçen seneye göre %3,9 puan gerilediği ortaya çıktı. Baidu ise %77,2'lik kullanım oranıyla Çin'in devi haline geldi.

  Bing'in kullanım oranı ise %6 ve bunun sebebi olarak ta Internet Explorer ve Windows Live Messenger'ın ülke çapında büyük oranda kullanımı gösteriliyor. Yahoo'nun durumu ise biraz daha kötü. %1.6'lık bir kesimin Yahoo'yu tercih ettiği ortaya çıktı.

  Google'ın özellikle ingilizce terimlerin ve iş tabanlı materyallerin araştırılması için kullanıldığı da raporun diğer dikkat çeken bir yanı. Google, yenilikler sunarak Çin kullanıcılarını kendi arama motoruna çekmeye çalışsa da anlaşılan o ki Baidu Çin genelinde azımsanmayacak bir güç. Bakalım Google bu durum karşısında ne yapmayı planlıyor.
  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş