Google'da Ne Aradığınıza Dikkat Edin - İnternetin En Tehlikeli İsmi

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 21 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Google'da Ne Aradığınıza Dikkat Edin - İnternetin En Tehlikeli İsmi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'da ne aradığınıza dikkat edin. McAfee, internette aranan en tehlikeli ünlüleri sıraladı. Zirvede yer alan ismi görünce çok şaşıracaksınız.
  Anti virüs firması McAfee'nin yayınladığı son rapor, internette ünlüler için yapılan arama sonuçlarının aslında büyük tehlike oluşturduğunu gözler önüne serdi. Buna göre ünlüler hakkında arama motorlarında çıkan sonuçlar, önemli ölçüde potansiyel tehlikeli siteler içeriyor. Listenin zirvesinde yer alan "internetin en tehlikeli adamı" ise, Fight Club ve Snatch gibi filmlerde asi karakterleri canlandıran Brad Pitt.
  Siz Google Aramalarınız Değilsiniz
  Brad Pitt hakkında yapılan aramalarda çıkan sonuçların %18'i kötücül yazılım içeren sitelere yönleniyor. Diğer bir deyişle "Brad Pitt" yazıp arattığınızda, çıkan her beş siteden biri McAfee'nin raporuna göre kötücül yazılım içerme riski taşıyor. 2 numarada ise erkek hayranlarının bir hayli "Google'ladığı" Beyonce geliyor.
  Elbette bu sonuçlar, Google'da veya diğer arama motorlarında ünlüleri aramanın tehlikeli olduğunu göstermiyor. Bilgisayarınızda bir güvenlik yazılımı bulunması durumunda zaten zararlı sitelere giriş esnasında gerekli uyarıları alıyorsunuz. Anti virüs ve benzeri bir güvenlik yazılımı kullanmıyorsanız da, arama sonuçlarını tek tek ziyaret ederken temkinli davranmanızda fayda var.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'da Aradığınıza Dikkat Forum Tarih
Google'dan büyük değişim Google Hakkında Her Şey 1 Mart 2011
Google'dan M.Akif Ersoy jesti Google Hakkında Her Şey 20 Aralık 2010
Google'dan Facebook'a ağır darbe Google Hakkında Her Şey 7 Kasım 2010
Google'dan Cahit Arf'ın Anısına Logo - 100. Yıl Hediyesi Google Hakkında Her Şey 11 Ekim 2010
Google'dan Yeni Bir Teknoloji Google Hakkında Her Şey 9 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş