Google'da esrarengiz sayaç

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google'da esrarengiz sayaç konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyaca ünlü arama motoru Google, sadece "I'm Feeling Lucky" (Şanslı Hissediyorum) butonuna basıldığında ortaya çıkan gizemli bir sayaçla yine kafaları karıştırdı.
  [​IMG]
  Geri sayım yapan sayaç arama boşluğuna hiçbir kelime girilmediği takdirde ve "I'm Feeling Lucky" butonuna basınca ortaya çıkacak şekilde programlanmış.
  Mavi renkteki sayılar, yalnızca Google.com, Google.co.uk, Google.ie ve Google.com.au. adreslerinden arama motoruna girildiğinde beliriyor.
  Google'dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak ilk spekülasyon, arama motorunun, küresel ısınma bağlamında dünyanın sonuna işaret ettiği yönündeydi.
  Basit hesaplama ise sayacın 17 gün içinde sıfırlanacağını gösteriyor. Yani yeni yılın ilk gününde. Bu da insanı bunun yeni yıla ayarlanmış basit, ama tuhaf bir sayaç fikrine götürüyor.
  Onaylandığı takdirde bu, ABD firmasının mühendisleri tarafından Google ürünlerine gizlenmiş son muziplik olacak. Zira, Google mühendisleri gizem yaratmayı çok seviyor.
  Sözgelimi, Google Earth 5'ın Mars sunumu, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde gezip 'yerlilerle' sohbet etmenizi sağlıyor. Arama kutusuna 'Meliza' yazmanız yeterli. Ayrıca bir ara önemli günleri hatırlatma alışkanlığı edinen arama motoru, gizemli UFO logosuyla da kafaları karıştırmıştı.
   

Bu Sayfayı Paylaş