Google'da esrarengiz sayaç

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google'da esrarengiz sayaç konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyaca ünlü arama motoru Google, sadece "I'm Feeling Lucky" (Şanslı Hissediyorum) butonuna basıldığında ortaya çıkan gizemli bir sayaçla yine kafaları karıştırdı.
  [​IMG]
  Geri sayım yapan sayaç arama boşluğuna hiçbir kelime girilmediği takdirde ve "I'm Feeling Lucky" butonuna basınca ortaya çıkacak şekilde programlanmış.
  Mavi renkteki sayılar, yalnızca Google.com, Google.co.uk, Google.ie ve Google.com.au. adreslerinden arama motoruna girildiğinde beliriyor.
  Google'dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak ilk spekülasyon, arama motorunun, küresel ısınma bağlamında dünyanın sonuna işaret ettiği yönündeydi.
  Basit hesaplama ise sayacın 17 gün içinde sıfırlanacağını gösteriyor. Yani yeni yılın ilk gününde. Bu da insanı bunun yeni yıla ayarlanmış basit, ama tuhaf bir sayaç fikrine götürüyor.
  Onaylandığı takdirde bu, ABD firmasının mühendisleri tarafından Google ürünlerine gizlenmiş son muziplik olacak. Zira, Google mühendisleri gizem yaratmayı çok seviyor.
  Sözgelimi, Google Earth 5'ın Mars sunumu, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde gezip 'yerlilerle' sohbet etmenizi sağlıyor. Arama kutusuna 'Meliza' yazmanız yeterli. Ayrıca bir ara önemli günleri hatırlatma alışkanlığı edinen arama motoru, gizemli UFO logosuyla da kafaları karıştırmıştı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'da esrarengiz sayaç Forum Tarih
Google'dan büyük değişim Google Hakkında Her Şey 1 Mart 2011
Google'dan M.Akif Ersoy jesti Google Hakkında Her Şey 20 Aralık 2010
Google'dan Facebook'a ağır darbe Google Hakkında Her Şey 7 Kasım 2010
Google'dan Cahit Arf'ın Anısına Logo - 100. Yıl Hediyesi Google Hakkında Her Şey 11 Ekim 2010
Google'dan Yeni Bir Teknoloji Google Hakkında Her Şey 9 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş