Google'a farklı bir bakış!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Mavi_Sema tarafından 19 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Google'a farklı bir bakış! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'a farklı bir bakış!

  [​IMG]


  Google Squared projesi 4 kat güçlendi.

  Google'ın yeni projesi Squared'in özellikleri gelişiyor: İşte Squared ve yenilikler.


  Google'ın arama sonuçlarını tablolar halinde sunan aracı Google Squared'den daha önce bir haberimizde kısaca bahsetmiştik. Bu araç geliştirilme aşamasında ve tamamlandığında Wikipedia gibi insanların organize ettiği bilgi kaynaklarına alternatif oluşturacak bir başvuru kaynağı olacak.
  Google Squared'de satırlar ve sütunlar mevcut. Satırlara anahtar kelimeler giriliyor, sütunlara ise istenen özellikler. Mesela birinci satıra bir PC markası, sütuna da fiyat, boyut vb yazınca arama sonuçları ve bağlantılar Excel tabloları gibi diziliyor. Pek çok arama kriteri bir arada girilerek, tabloda pek çok bilgiyi kolayca görmek mümkün oluyor. Google Squared pek çok konuda konuya uygun kriterleri otomatik olarak öneriyor.
  Henüz deneysel olan bu proje pek de iyi çalışmıyor. Çok az sonuç buluyor ama zaten amacı tutarlı bilgi bulmak. Google da bu yüzden Google Squared'i henüz hizmete sokmuyor. Denemek isterseniz Google Squaredadresine tıklayın.
  Google yaptığı açıklamada aranan konu için 30 olgu sıralayabilen aracın kalitesini ve bulduğu verinin miktarını arttırdıklarını belirtti. Google Squared artık 120 kare gösterebiliyor, Google örnek olarak da 20 Amerikan başkanı için 6 özelliği sıralayabileceğini söylüyor. Bu sonuçlar Excel alternatifi Google Spreadsheet veya CSV dosyası olarak da dışarı aktarılabiliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'a farklı bakış Forum Tarih
Çin Google'a rest çekti Google Hakkında Her Şey 15 Mart 2010
Google'a anti-tekel davası yolu gözüktü! Google Hakkında Her Şey 2 Mart 2010
AB'den Google'a inceleme Google Hakkında Her Şey 26 Şubat 2010
Google'a saldırı haberlerini yalanladı Google Hakkında Her Şey 21 Şubat 2010
Kopya Google'a ne olacak? Google Hakkında Her Şey 11 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş