Google Toolbar (Firefox) 6.0.1411.1512 İndir

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 11 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google Toolbar (Firefox) 6.0.1411.1512 İndir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google Toolbar (Firefox) 6.0.1411.1512

  Boyut
  : 969 Kb

  Kullanım İzni : Reklamlı (Adware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Google Inc.


  Tanıtım:
  Üreticiden: Mozilla Firefox için google araç çubuğu. Normal Google araç çubuğundaki tüm özellikler bu Mozilla eklentisinde de mevcuttur.
  Firefox için Google Araç Çubuğu, artık Türkçe
  Özellikler
  Yeni! Özel düğmeler
  Araç Çubuğu'nuza sık kullanılan web sitelerinizi ziyaret etmenize ve bu
  sitelerde arama yapmanıza, ayrıca ilginç akışları takip etmenize olanak
  veren düğmeler ekleyebilirsiniz.
  Düğme Galerimiz size popüler siteler için hazır düğme seçenekleri sunarken siz de herhangi bir sitede arama kutusunun içindeyken sağ tıklayıp "Generate Custom Search..."
  (Özel Arama Oluştur) seçeneğini belirterek saniyeler içinde kendi
  düğmelerinizi oluşturabilirsiniz.
  Kendi düğmelerinizi oluşturmaya başlayın
  .
  [​IMG]Yeni! Alıcı
  E-posta, metin mesajı (SMS) veya blog aracılığıyla web sayfalarını paylaşmak için Google Araç Çubuğu'nuzu kullanabilirsiniz. Bir sayfanın tamamını paylaşmak için, Araç Çubuğu'nun "Alıcı" menüsünden seçiminizi yapın; bir alıntıyı paylaşmak için, "Alıcı"yı tıklamadan önce sayfanın paylaşmak istediğiniz kısmın seçin.
  Not: Google Araç Çubuğu'ndan metin mesajı göndermek ücretsizdir. Ancak cep telefonu taşıyıcınız mesaj almak için aylık sabit bir ücret veya mesaj başına ücret tahakkuk ettirebilir. SMS sadece Amerika içinde kullanılabilir.
  Yeni! Google Belgeler & E-Tablolar Araç Çubuğunuzda Google Belgeler & E-Tablolar özelliği etkinleştirilmiş ise, en bilinen dosya türlerini tarayıcınızda hemen açabilirsiniz. Dosya ikonunu tarayıcınıza sürüklediğinizde, dosyaya yönlenmiş olan bir bağlantının üzerine ya da dosyanın üzerine çift tıkladığınızda, Google Belgeler & E-Tablolar sayesinde dosyanız yeni bir tarayıcı sayfasında görüntülenecektir. Bu özelliği Araç Çubuğunuzun ‘Seçenekler’ menüsünü kullanarak etkinleştirin. Yeni! Favoriler Herhangi bir bilgisayardan erişebileceğiniz favoriler oluşturmak ve bunları etiketlemek mi istiyorsunuz? Bir favori eklemek ve favoriyi etiketlemek için Araç Çubuğu'nun yıldız simgesini tıklamanız veya yıldızı sağ tıklamanız yeterlidir. Yeni Google Araç Çubuğu yüklü olduğunda herhangi bir bilgisayardan Favoriler menünüze erişebilirsiniz. Not: bu özellik favorilerinizi çevrimiçi olarak depolar, bu nedenle favori oluşturmak ve favorilerinize erişmek için bir Google Hesabınız olması ve oturum açmış olmanız gerekir. Google Hesabınızın Arama Geçmişi özelliğini kullanarak da favorilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Google Hesabınıza giriş yapmış durumdayken Favorilerinizi görmek isterseniz Google ana sayfasının sağ üst köşesinde görünen "Arama Geçmişi" bağlantısını tıklamanız yeterli olur. Google Hesabına kayıt olun.
  [​IMG]Yeni! Google Hesabı Oturum Açma
  Google Hesabınız; Kişiselleştirilmiş Ana Sayfa, Google Gruplar ve Gmail gibi Google hizmetlerine erişim noktanızdır. Üstelik artık doğrudan Araç Çubuğu'nuzdan oturum açabilir ve oturumunuzu kapatabilirsiniz. Araç Çubuğu'nun sağ ucundaki Ayarlar düğmesini tıklayıp "Oturum Aç"ı seçmeniz yeterli olur (Araç Çubuğu'nda yeşil ışığı gördüğünüzde oturum açtığınızı anlarsınız). Google Hesabına kayıt olun.Beslemeye Abone Ol Artık tek bir tıklamayla favori web sayfalarınıza abone olabilirsiniz. Çok sayıda farklı web sitesi, kendi siteleriyle ilgili en son güncellemeleri içeren beslemeler yayınlamaktadır. Bu sayede, en yeni haberler için bir web sitesini tekrar tekrar ziyaret etmek yerine bir besleme okuyucusunu kullanarak güncellemeleri otomatik bir şekilde izleyebilirsiniz. Araç Çubuğu, göz atmakta olduğunuz sayfanın içeriği aboneliğe uygun olduğunda bunu otomatik olarak tespit edecek ve size bildirmek üzere "Abone ol" düğmesini etkinleştirecektir. Etkinleştirildiğinde, "Abone ol" düğmesini tıklamanız yeterlidir. Aboneliği onaylamak için, tercih ettiğiniz besleme yayını okuyucusuna yönlendirileceksiniz. Not: En yeni tarayıcıda bu özellik bulunduğu için Firefox 2.0+ kullanıyorsanız bu özellik Google Araç Çubuğu'nda görünmez. Gmail'le Gönder Gmail'i varsayılan e-posta istemciniz olarak ayarlayamamak sizi üzüyor mu? Araç Çubuğu'na, bir e-posta bağlantısına her tıkladığınızda otomatik olarak açılan bir özellik ekleyerek bu sorunu çözdük.
  Özel Yerleşimler Araç Çubuğu'nun Firefox sürümü, favori Araç Çubuğu özelliklerinizi olmalarını istediğiniz yere yerleştirmeyi her zaman kolay kılmıştır. Bu özelliği bir adım daha ileri taşıdık ve Firefox'da mevcut alanı en iyi şekilde kullanabilmeniz için düğmeleri, arama kutularınız ve diğer tarayıcı denetimlerini düzenleyebileceğiniz önceden ayarlanmış üç yerleşim sunduk.
  [​IMG]Yazım Denetimi
  Yazarken çok hata mı yapıyorsunuz? Google Araç Çubuğu'nun yeni Yazım Denetimi düğmesi, web tabanlı e-postalar, tartışma forumları ve hatta intranet tabanlı web uygulamaları da dahil olmak üzere bir web formunu doldururken yaptığınız tüm yazım hatalarını tespit eder. Otomatik Düzeltme seçeneği, metninizin tamamını dahi tek bir tıklamayla düzeltir.
  [​IMG]Sayfa Sırası Görünümü
  Yeni bir web sitesinin zaman ayırmaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Araç Çubuğu'nun Sayfa Sırası™ görünümü özelliğini kullanarak
  Google'ın algoritmalarının gözden geçirdiğiniz sitelerin önemini ne şekilde değerlendirdiğini görebilirsiniz.
  [​IMG]Arama Terimlerini Vurgula
  Bir web sayfasını bulmak için Google Araç Çubuğu'nu kullandığınızda, sayfa
  içinde aradığınız terimi bulmak için çaba harcamanıza artık gerek kalmaz.
  Vurgula düğmesi, bu terimleri sayfa üzerinde otomatik olarak vurgulu hale
  getirerek alakalı bilgileri bulmanızı kolaylaştırır.
  [​IMG]Kelime Bul Düğmeleri
  Bir web sayfasında belirli bir kelimeyi bulmak sıkıcı bir hal alabilir.
  Ancak, Google Araç Çubuğu sayesinde, aradığınız kelimeyi Araç Çubuğu'nun arama kutusuna yazarak sayfada ilk göründüğü yere kolayca gidebilirsiniz.
  Ardından, Araç Çubuğu'nun Kelime Bul düğmesini tıklayarak o kelimenin
  geçtiği diğer yerleri de tek tek bulabilirsiniz.
  Otomatik Güncelleme
  Google Araç Çubuğu'nun yeni bir sürümü olup olmadığını kontrol etmenize gerek
  yoktur; güncellemeler otomatik olarak yüklenir ve bu sayede her zaman en yeni ve en iyi sürümü kullanıyor olursunuz.
  Gizliliğiniz
  Google, kullanıcıların gizliliğine saygı duyar ve bu gizliliği korur. Google
  Araç Çubuğu'nun otomatik güncelleme özelliği, dönemsel olarak sunucularımızla
  bağlantı kurarak en güncel sürümü kullanıp kullanmadığınızı kontrol eder. Ayrıca Google, Sayfa Sırası, Yazım Denetimi, Otomatik Bağlantı ve Kelime Çevirici gibi gelişmiş özellikleri kullanırken ziyaret ettiğiniz web sayfaları hakkında
  bilgiler toplayabilir. Ancak, bu gelişmiş özellikler Araç Çubuğu'nun "Google"
  menüsündeki "Yardım" menü maddesinin altından "Gizlilik Bilgileri" seçilerek
  istendiği zaman etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Daha
  ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen
  Araç Çubuğu gizlilik politikası'nı okuyun.

  Google Toolbar (Firefox) 6.0.1411.1512 Beta
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Toolbar (Firefox) Forum Tarih
Google Toolbar sizi takip ediyor! Google Hakkında Her Şey 28 Ocak 2010
Yeni Google Toolbar Firefox'ta Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2009
Google Toolbar 6.0.1411.1512 Beta İndir Google Hakkında Her Şey 11 Nisan 2009
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş