Google Takvim Artık Çevrimdışı

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 12 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google Takvim Artık Çevrimdışı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google Takvim Artık Çevrimdışı

  Google, çevrimdışı (Offline) olarak Google Takvim (Calendar) desteğini duyurdu. Geçtiğimiz ay Google Apps üzerinde test edilençevrimdışı Google Takvim, artık kerkesin kullanabileceği şekilde Gearsdestekli olarak tüm Google Takvim kullanıcılarına açıldı.
  Aktif etmek için Google hesabınızla Google Takvim’egiriş yapıyorsunuz. Üst kısımda yer alan “Offline” (Beta) ibaresinigöreceksinizdir. Eğer bilgisayarınıza Gears kurulumunuyapmadıysanız önce Gears kurmanız gerekiyor. Gears kurduğunuzuvarsayarsak ilgili linke tıkladığınızda senkronizasyonu başlatmışolacaksınız.


  [​IMG]
  Gears aracılığı ile senkronizasyonu tamamladığınızıvarsayalım. Bu durumda Google Takvim üzerindeki içeriği ve olaylarıçevrimdışı görüntüleyebilmek üzere bilgisayarınızda toplamışoluyorsunuz. Açıkçası özellik olarak pek fazla birşeyden bahdemeyeceğizçünkü Google Takvim mevcut olaylarınızı çevrimdışıolarak sadece görüntüleyebilme imkanı veriyor. Mevcut bir girdinizidüzenleyemiyorsunuz ya da ayarlardan değişim yapma imkanınızbulunmuyor. Arama yapamıyorsunuz. Çevrimdışı olarak yeni bir olayyaratamıyorsunuz. Sadece görüntüleyebiliyorsunuz. Bu yüzden GoogleTakvim’i çevrimdışı olarak kullanmanın ne kadar faydalı olduğu bir soruişareti olarak karşımıza çıkıyor.
  [​IMG]
  Ayrıntılar için Google Operating System günlüğü üzerindeki Offline Google Calendar, Available for Everyone yazısına bakabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Takvim Artık Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş