Google Tablet de mi Geliyor?

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 1 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google Tablet de mi Geliyor? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu hafta başında Apple’ın iPad tablet bilgisayarı çıkarması üzerine, Google’ın da Chrome işletim sistemini kullanan bir tablet çıkarabileceği söylentileri dilden dile gezmeye başladı.

  Chrome OS şimdiye kadar netbookları hedef alan bir işletim sistemi olarak düşünülüyordu ancak daha basit olan (iPad gibi) tablet bilgisayarlar için de mükemmel aday olarak görülmeye başladı. Google’ın Android mobil işletim sisteminde kullanılan dokunmatik ekran özelliklerinin de bu sisteme kolaylıkla eklenebileceği düşünülüyor.

  Google’ın Londra’daki merkezinde “TechRadar”ın katıldığı bir toplantıda Chrome İşletim Sistemi’nin izleyebileceği yol haritası hakkında bazı ipuçları verildi. Google’ın Danimarka Aarhus’taki üst düzey ürün araştırma yöneticisi Anders Sandholm’a dokunmatik ekran hakkındaki planları sorulduğunda, hiçbir ipucu vermemek için sorulara kaçamak cevaplar vermesi dikkat çeken noktalardandı.

  “TechRadar”a göre: “Soru sorulduğunda Sandholm bir halkla ilişkiler sorumlusuna baktı, hafifçe güldü ve ‘Ben hmm… Yani… aslında şu anda hedefimizde netbooklar var, tamamen bunlara odaklanmış durumdayız. Ama iyi çalışacağını umuyorum. Masaüstü bilgisayarlara kadar her türlü bilgisayara hitap edeceğini umuyoruz … Chrome OS özel bir donanım kurulumu için yapılandırılacak.’”

  Nexus One’nin başarılı bir şekilde üretilmesinde kurdukları ortaklıktan sonra, HTC’nin (High Tech Computer) tekrar google ile işbiliği yapacağı yönünde söylentiler bulunuyor. Bu ayın başlarında, HTC, tablet bilgisayar prototipleri geliştirdiklerini ancak smartphone çekirdek çalışmalarına odaklandıkları için prototip gelişimine son verdiklerini doğrulamıştı. Ancak, iPad hakkındaki tanıtım çalışmaları sayesinde, şu sıralar aynı çalışmaya geri dönmek için iyi bir zaman olabilir.

  Londra’daki toplantıda Sandholm, Chrome OS’yi kullanan ilk cihazların netbook tabanlı bilgisayarlar olacağını doğruladı. Geçen yılın sonlarında, TechRadar ile başka bir röportajda, Sandholm Google’nin henüz herhangi bir dokunmatik tabanlı cihaz planının bulunmadığını iletmişti. “Eminim ki [dokunmatik taban hakkında] bazı görüşler ve tartışmalar bulunuyordur. Ancak bunun ne tür sonuçlar doğuracağından pek emin değilim” diye açıklamıştı. “Dokunmatik tabanın ileride kullanılacak olması su götürmez bir gerçek. Ancak bu, cihazların ne tür bir gelişim göstereceğine bağlıdır. Bu konuyu yakından takip ediyoruz.” diye ekledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Tablet Geliyor Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş