Google 'sanal kitap' satacak

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 2 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google 'sanal kitap' satacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google 'sanal kitap' satacak

  Google, kitap dünyasında bir devrime hazırlanıyor. Google şimdi de 'sanal kitap' işine giriyor...

  Google, kitap dünyasında bir devrime hazırlanıyor. İnternet devi, sadece internetten okunabilecek kitap satışına başlıyor. Google bunun için, yayınevleri ve yazarlarla 125 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

  Google'ın kitap işiyle ilgilenmesi 4 yıl önce, daha önce yayınlanmış kitapları taratarak, sanal aleme taşımasıyla başladı. Google'ın bu çabası, yayınevleri ve yazarlardan gelen devasa telif hakkı davalarıyla mukabele gördü. Ünlü arama motoru, kendisine karşı davayı yürüten Amerikan Yayıncılar Birliği ve Yazarlar Loncası ile anlaşamaya giderek, davayı bitirme kararı aldı. Google, kitap projesini genişleterek, indeks koyup, okuyucuların kitapları satın alabileceği linkler koyacak. Okuyucu, kitabın tamamını satın almak zorunda değil. İndeksten beğendiği parçaları satın alıp okuyabilecek.

  Google'ın Amerikan yayıncılar birliği ve yazarlar sendikasıyla yaptığı sözleşme ile, artık internet okuyucular, kağıt baskısı olmayan kitapları online olarak ücretle okuyabilecek. Google'ın kurucu ortağı Sergey Brin, "Bunu tuhaf bulabilirsiniz. Ancak, kitabı online okumanın oldukça fazla avantajı olduğunu düşünüyorum. Hem artık günümüzde ekranların çözünürlük kalitesi de oldukça yükseldi" diye konuştu. Google'ın elinde halen taranmış hazır bekleyen 7 milyon kitap bulunuyor. Site, birçoğu piyasada bulunmayan kitapları okuyucuların hizmetine, mahkemenin anlaşmayı onaylaması beklenen 2009 yılı ortalarında sunacak.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google 'sanal kitap' Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş