Google paralı oluyor!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google paralı oluyor! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gazete yayımcıları, Google üzerinden okunabilecek haber sayısına sınırlama getirebilecek.

  Arama motoru Google, gazete yayımcılarının, Google üzerinde okunabilecek ücretsiz haber sayısına sınırlama getirebileceğini bildirdi.

  Google'in Ücretsiz İlk Tıklama Programı ile yayımcılar abonelik usulüyle çalışan internet sitelerine sınırsız erişimi engelleyebiliyor.
  Kullanıcılar, bir gün içinde 5 haberden fazla tıklarsa, ödeme yapmak veya kayıt olmak durumunda kalıyor.
  Google Ürün Müdürü Josh Cohen de önceleri kullanıcıların her tıklamasının ücretsiz olduğunu, ancak şimdi programın yenilendiğini ve böylece yayımcıların abonelik ya da kayıt olmadan beş sayfadan fazlasına girilmesine sınırlama getirebildiğini söyledi.
  Medya kralı Rupert Murdoch, Google gibi şirketleri gazetecilik üzerinden bedava reklam geliriyle kar elde etmekle suçlamıştı.
  Bazı okuyucular, sayfaları Google üzerinde çağırarak, gazetelerin internet sitelerine abonelik ücreti ödemeden girebileceklerini keşfettiler.
  -HAYATTA KALMANIN YOLU: İSTENİLEN İÇERİĞİ VERİP, FİYATI BELİRLEMEK-
  News Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Rupert Murdoch da medyanın online için de okuyuculardan ücret alması gerektiğini söyledi.
  Murdoch, seyircilerin ve reklamcıların internete yönelişine, yayımcıların gelecekte uyum sağlayabileceği umudu olduğunu ifade ederek, bunu başarabilmenin temel yolunun, tüketicilere -bilgisayar ekranı, mobil aletler ya da e-okuyucu olarak- istedikleri formda içeriği vermek ve sonra buna fiyat belirlemek olduğunu kaydetti.
  Yüksek kalitede, güvenilir haber ve bilginin ücretsiz olamayacağı konusunda tüketicileri iknaya ihtiyaç olduğunu belirten Murdoch, ''İyi gazetecilik pahalı bir hizmettir'' dedi.
  News Corp. halihazırda The Wall Street Journal'ın online erişiminden ücret alırken, bunu diğer yayınlarına da genişletmeyi planlıyor. Diğer yayımcılar da gazeteler gibi online yayımcılığın da reklam gelirlerinin düşmesi nedeniyle bu tip bir ücret almayı planlıyorlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google paralı oluyor Forum Tarih
Google'dan paralı internet gazetesi Google Hakkında Her Şey 17 Eylül 2009
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş