Google Pakistan’la Türkiye’yi karıştırdı!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google Pakistan’la Türkiye’yi karıştırdı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google Pakistan’la Türkiye’yi karıştırdı!

  [​IMG]

  Yakın zaman önce faaliyete geçen Google Translator, Pakistan’ı Türkiye ile karıştırdığı ortaya çıktı. ABD Dışişleri Bakanlığı’nda Pakistan sayfasını bile Türkiye olarak çevriliyor.

  Dünyanın en büyük arama motorunun çevrimiçi çeviri hizmeti Google Translator’dan inanılmaz hata. Google Translator, Pakistan’ı Türkiye olarak çeviriyor. Wikipedia’dan ABD Dışişleri Bakanlığı’na kadar sitelerde “Pakistan” geçen her metin Google Translator’da “Türkiye” olarak çevriliyor.

  [​IMG]

  Google Translate’in arayüzünde de Pakistan, Türkiye olarak çevriliyor. Daha da ilginç olansa Almanca ve diğer dillerden de Türkçeye çeviride Pakistan yine Türkiye oluyor. Google Translator, diğer dillerden çevrilerde İngilizceyi ara basamak olarak kullanıyor.

  [​IMG]

  Google sadece Pakistan’a değil "Malaysia"’ya da Türkiye muamelesi yapıyor. Google Translator’un harikaları üzerine Kutsal Bilgi Kaynağı Ekşi Sözlük’te tam 8 sayfa entry bulunuyor. (yaran google translate çevirileri) Google’ın başka hangi ülkelere Türkiye muamelesi yaptığı ise merak konusu...
   

Bu Sayfayı Paylaş