Google Page Speed Nedir?

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 4 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google Page Speed Nedir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google Page Speed adı altında yeni ve kaynak kodlar açık bir webmaster eklentisini duyurmuştu. Şimdi yeni versiyonu çıktı.

  Google Page Speed aslında açık kaynak kodlu bir firefox eklentisi. Bu eklenti sayesinde sitenizi nasıl hızlandırabileceginizi size madde madde söylüyor.

  Google Derki "Aynı içerikli ve pageranklı iki siteden hangisi daha hızlı açılıyorsa onu üste almak daha mantıklıdır. Ziyaretçisine her zaman en iyi hizmeti sunmak ister google. Ziyaretçi iki saatte açılan siteyi beklemek zorunda degildir.

  Google Page Speed firefox eklentisi ile web sayfalarının performans analizlerini yapabiliyorsunuz. Bunun için page speed sekmesinde “Analyze Performance” butonuna tıklamanız yeterli oluyor. Page speed, ilgili internet sitesini inceledikten sonra belirli optimizasyon ipuçları ve önerileriyle yardımda bulunuyor. Verilen öneriler önemlilik sırasına göre işaretlenmiş bir şekilde geliyor. Gösterilen öneriler kısmında kısa açıklamalarını görebiliyorsunuz. Üzerine tıkladığınızda ise yeni sayfa açılıp ilgili öneri konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olabiliyorsunuz.

  Google Page Speed eklentisini kurabilmek için önce Mozilla Firefox 3.0.4 ve üstü tarayıcıya sahip olmanız ve üzerinde Firebug 1.3.3 ve üstü firefox eklentisinin kurulu olması gerekiyor. Firebug eknetisi ile beraber çalışabiliyor Google Page Speed eklentisi.

  FireBug indirelim

  Page Speed Home

  Kaynak: r10
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Page Speed Forum Tarih
Sitenizin google pagerank değerini öğrenin (google pagerank sorgulama) Webmaster Genel 4 Ocak 2010
Google Pagerank™ (Geniş Açıklama) Webmaster Genel 8 Haziran 2009
Google Pagerank - Web Sayfalarının Google Pagerank’ini Kolayca Öğrenin! Firefox Eklenti Mozilla Hakkında Her şey 29 Kasım 2008
GoogLe PageRank Matematiği Google Hakkında Her Şey 15 Ağustos 2008
Google Pagerank™ (Pr) Nedir? Google Hakkında Her Şey 15 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş