Google Labs iftiharla sunar! - Google Labs'dan 5 ilginç proje

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 20 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google Labs iftiharla sunar! - Google Labs'dan 5 ilginç proje konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google Labs'dan 5 ilginç proje.

  Google'ın proje aşamasındaki yenilikleri saymakla bitmiyor; ama bu 5 projeyi mutlaka denemelisiniz.


  Google Labs'ı sürekli kontrol etmek gerekiyor. Tekrar açtığınızda orada daha önce olmayan bir projeyle karşılaşıveriyorsunuz.
  Bu projelerden bazıları günlük hayatın vazgeçilmezleri arasına girerken, bazıları pek kullanılmıyor.
  Yine de Google yeni hizmetler üretmeye devam ediyor. Bu hizmetlerden gözden kaçırmış olabileceğiniz bazılarını sizler için derledik.
  1. Undo Send: Parmaklarınız aklınızdan hızlı çalışıyorsa Undo Send sayesinde e-postanın yollanmasını durdurmak için birkaç saniyeniz oluyor. Bu Gmail hizmetine Gmail altında, Labs seçeneği yardımıyla ulaşılıyor.

  2- News Timeline: Bu uygulama haber konularını kronolojik sıraya dizen bir hizmet. Bu sayede zaman çizelgesi üzerinde takip etmek mümkün.
  Örneğin Twitter üzerindeki bir arama, tıklanabilir haberleri internette yayınlandıkları tarihe göre sıralayabiliyor. Bu sayede aynı konudaki bir haberin öncesini ve sonrasını takip etmek mümkün.
  Ayrıca haber kaynaklarına göre özelleştirmek de mümkün. Dergiler, gazeteler ve bloglar gibi kaynakların yanı sıra fotoğraf, video ve sözler olarak medya türlerini de ayırt etmek mümkün.
  İncelemek için tıklayın...

  3. Email Addict: Devamlı posta kutunuzu kontrol edip duruyor, bu yüzden iş yapamıyorsanız bu hizmeti denemelisiniz.
  Bu özelliği etkinleştirmek için Google Labs'a girip Gmail Labs'a girmeniz ve ardından "Other experiments at Google" kısmına geçmeniz gerekiyor.
  Email Addict eklentisi etkinleştirildiğinde e-postalarınıza 15 dakika aralarla bakabiliyorsunuz. Bu arada dikkatiniz dağılmadan çalışabiliyorsunuz.
  4 Social Search: Her aramanızda Google Social Search, ilgili internet sitelerinden, bloglardan, Twitter mesajlarından ve halka açık profillerden, çevrenizin yazdıklarından sonuçlar çıkartır.
  Social Circle denilen özellik, dostlarınızın paylaştığı içerik içerisinden sonuçları çıkartır.

  5. Goggles: Google'ın yeni ve devrimsel görsel arama motoru Goggles, klasik görsel arama motorları gibi aratılan kelimelerle ilgili görsel bulmuyor.
  Çekilen fotoğraflardan ve sunulan görsellerden arama yaparak, o görsel ile ilgili sonuçları buluyor. Alışverişte ürün bilgisi edinmekten, mağaza hakkındaki haberlere, sokak fotoğrafından yol bulmaya kadar geniş bir yelpazede inanılmaz potansiyeli var.
  Şimdilik en başarılı olduğu alan kitap, DVD, yer işaretler, logo ve iş kartvizitleri üzerinden arama yapmak. Barkod da okuyabilen sistem geleceğin arama motoru.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Labs iftiharla Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş