Google her gün değişiyor!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 4 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google her gün değişiyor! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'ın yenilik yapmadığı gün neredeyse yok: Bakın internet devi arama motoruna en son ne ekledi?


  [​IMG]

  Google arama sonuçlarının sonuna yeni bir eklenti yaptı ve detayları, filtreleri buraya taşıdı. Arama sonuçlarını buradan daraltarak, hedefi bulmak mümkün.

  Google arama sonuçlarının üstünde yer alan seçenekleri gösterme seçeneğine (Show Options) tıklandığında ekranın solunda beliren filtreler, görsel veya video sonuçları olarak arama sonuçlarını belirlemeye yarıyor. Google buraya yeni seçenekler eklemeye devam ediyor Son bir saatin popüler arama sonuçlarından, Google Books ve Google News'e kadar burası gittikçe zenginleşiyor. Bununla birlikte kullanıcılar genellikle bu tür yenilikleri fark etmeden geçiyor.  Google'ın filtreleri neler yapabiliyor?  Bing'le rekabete yönelik olabilecek seçenekler arasında dükkanlardan gelen sonuçları arttırma veya azaltma seçeneği var. Bu sayede alışveriş sitelerinden alışveriş yaparken veya sadece düzgün inceleme ararken kullanıcının işi kolaylaşıyor. Google hesabıyla arama yapanlar ise daha önce gezdikleri sonuçları buradan elimine edebiliyor.

  Sonuçta sunduğu işlevlerin yanında Google'ın bu güncellemeyi yapmasının en büyük sebebi, kendisinden daha iyi bir sunuma sahip olan Bing gibi arama motorlarına, kendi basitlik felsefesine ihanet etmeden karşılık vermek.

  Filtre özelliği şimdilik Google Türkiye sayfası için kullanımda değil. Bu özelliği denemek isteyenler, önce "Google.con in English" seçeneğine tıklamalı ve aramalarını buradan yapmalı...


  Chip

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google gün değişiyor Forum Tarih
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011
Google'dan 15 günlük 'çökme' jesti Google Hakkında Her Şey 26 Şubat 2009
Günde 2 kez Google'da arama yapmak zararlı Bilim & Teknoloji 13 Ocak 2009
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013

Bu Sayfayı Paylaş