Google gizli bilgileri deşifre etti

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google gizli bilgileri deşifre etti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google gizli bilgileri deşifre etti

  İtalya'da 3 Google yöneticisi, Down Sendromlu bir çocuğun itilip kakılmasını gösteren bir video klibin siteye yüklenmesine izin vermek suçundan 6'şar ay hapse mahkum oldu.

  [​IMG]

  Mahkeme, yöneticilerin cezalarını tecil ederken, Google şirketinin Genel Merkezi, temyize başvuracağını açıkladı.

  Cezaya çarptırılan yöneticilerin hiçbirinin şu anda İtalya'da yaşamadığı belirtildi.

  İtalya'da Down Sendromlu insanlara yardım için kurulan Vivi Down Derneği ve videoda gösterilen erkek çocuğun babası, cep telefonu ile çekilen görüntülerin Eylül 2006'da Google Video sitesine yüklenmesinden sonra dava açmıştı.

  Savcı, karardan sonra mahkeme önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "bir şirketin hakları, bir kişinin onurundan daha üstün değildir. Bu karar açık bir mesaj veriyor" dedi.

  Google Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada ise mahkum olan yöneticilerin "bu videoyu ne çektikleri, ne siteye yükledikleri, ne de izledikleri, ama yine de suçlu bulundukları" belirtilerek, bu tür sitelere yüklenen görüntülerden sitelerin sahibi şirketlerin sorumlu olamayacağı savunuldu.

  Açıklamada, kararın "internetin üzerine kurulduğu özgürlük açısından hayati bir sorunu gündeme getirdiği" de ileri sürüldü.

  Google mahkemede videoyu, kendilerine bilgi verilir verilmez kaldırdıkları ve soruşturma boyunca görüntülerdeki çocuğu taciz edenlerin belirlenip adalet önüne çıkarılması için İtalyan yetkilileri ile işbirliği yaptıklarını savunmuştu.

  Mahkemenin ceza verdiği Google yetkililerinden David Drummond ise yaptığı açıklamada, kararın "tehlikeli bir örnek oluşturduğunu" ve kendileri gibi herhangi bir internet sitesinin her yöneticisinin benzer şekilde sorumlu bulanabileceğini belirtti.

  Drummond, İtalya ve Avrupa yasalarının bu konuda açık olduğunu, kendileri gibi internet şirketlerinin, sitelerine yüklenen videoların içeriğini izlemelerinin gerekmediğini savundu.

  Savcı ise duruşmalarda, Google'ı ihmalle suçladı ve bazı internet kullanıcıların videoyu gördükten sonra rahatsız olup kaldırılması için not yazmalarından sonra bile, videonun 2 ay yayında kaldığını ifade etmişti.

  AA
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için sağol...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google gizli bilgileri Forum Tarih
Gizli Google: Googol! Google Hakkında Her Şey 10 Şubat 2010
Google Maps'in gizli cenneti Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2009
11 Gizli Google Yeteneği - Google İle neler Yapılabilir ? Google Hakkında Her Şey 17 Ocak 2009
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş