Google Earth Pro 4.2.0198 Download

'G-H' forumunda Siraç tarafından 21 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google Earth Pro 4.2.0198 Download konusu Google Earth Pro 4.2.0198 Download

  Tanıtım:
  Google Earth uydu fotoğraflarından elde edilen verilerle oluşturulmuş bir çeşit harita ve yer belirleme yazılımıdır. Günümüzün yükselen devi Google'ın en önemli hizmetlerinden birisi olan ve sürekli geliştirilen yazılım çıktığı günden bu yana popülerliğini hiç kaybetmedi. Uzaydaki uydular aracılığıyla çekilen görüntüleri yazılım haline getiren Google bir ilke imza attı.

  Özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde neredeyse sokak sokak gezilebilmesini sağlayan bu yazılım her geçen gün kendisini geliştirerek diğer bölgeler için de aynı kalitede hizmet vermeye çalışıyor. Ülkemizde Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerimiz için yazılım bina bina görüntüleme hizmeti verirken, diğer şehirlerimiz için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Lakin zamanla bu eksikliğin giderilebileceği söylenebilir.


  Yazılımın Son Sürümündeki Yenilikler

  [​IMG]

  Gerçek Görünümlü Binalar
  Google Earth ile, daha önce olmadığı kadar çok şehirdeki 3B binaları daha hızlı görün. San Francisco, Boston, Orlando, Münih, Zürih ve başka düzinelerce şehir dahil olmak üzere dünyadaki çeşitli şehirlerde bulunan yüzlerce yeni binaya artık erişebilirsiniz.

  Hızlı Gezinme
  Yeni gezinme denetimlerini kullanarak, gördüğünüz manzara üzerinde sorunsuz dolaşın. Uzaydan cadde seviyesine hızlı bir şekilde gezinin ve bir binanın
  tepesinden diğerine atlayın. Binaları hemen önlerinde duruyormuş gibi görüntülemek için bakış gezinme çubuğunu kullanın.

  Işık ve Gölge
  Yeni günışığı özelliğiyle, gündoğumunu ve günbatımını her yerden izleyebilirsiniz. Şafağın, akşamın ve gölgelerin dünyayı dolaşmasını izlemek için zaman kaydırıcısını kullanın.

  Cadde Görünümü
  Google Haritalar’da kullanılabilir olan Cadde Görünümü şimdi Google Earth’te! Seçkin şehirlerin panoramik görüntülerine gidin ve 360 derecelik bir gezintiye çıkın.


  Dünyanız Artık Üç Boyutlu - Yakınlaştırın, Yatırın ve Döndürün

  [​IMG]

  Farenizi, klavyenizi ya da iztopunuzu kullanarak dünyada gezinin. Görüntüyü hareket etmek için farenizle tutun. Gezinme pusulası, görünümü çeşitli şekillerde değiştirmenize olanak verir.

  Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için sağ kaydırıcıyı yukarı ve aşağı sürükleyin. Görünümü yatırmak için üst kaydırıcıyı sağa ve sola sürükleyin. Görüntüyü döndürmek için, gezginin ekrandaki tekerleğini döndürün.


  Dünyada İstediğiniz Yere Gidin

  [​IMG]

  Belirli bir adres, bir kavşak, şehir, eyalet, posta kodu veya ülke arıyorsanız, bunu "Git" kutusuna yazıp Ara'yı tıklayın.


  Gökyüzünü Keşfe Çıkın

  [​IMG]

  Şimdiye kadar, Google Earth dünyaya bakmak için uzaydan dünyaya yakınlaştırmanızı sağladı. Google Earth’ün yeni Gökyüzü özelliği sayesinde, perspektifi tersine çevirebilir ve gökyüzü harikalarını keşfe çıkabilirsiniz.

  Pro Sürümdeki Ek Özellikler
  Profesyoneller ve ticari kullanımlar içindir. Google Earth Pro ile, farklı yerleri kolayca araştırabilir ve keşiflerinizi sunabilirsiniz. Sadece birkaç tıklamayla, yer planlarını, mülk listelerini ya da müşterilerin mekanlarını içe aktarabilir ve bu görünümleri müşterileriniz veya iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Yüksek kalitede görüntüleri dokümanlara ya da web'e de aktarabilirsiniz.

  Açıklama ekleyin ve görselleştirin
  Yere dayalı verilerinizi 3B çizim araçlarıyla sunabilir ya da bir e-tablodan 2.500 farklı yeri adrese veya coğrafi koordinatlara göre aktarabilirsiniz. GIS Veri İçe Aktarıcı Modülü, GIS verilerini .shp ve .tab gibi biçimlerde kullanmanıza olanak verir. Parsel, demografik veriler ve 3B bina verileri örnek olarak gösterilebilir.

  Paylaşın ve analiz edin
  Google Earth görünümlerinizi ve veri sunumlarınızı müşterilerinizle Google Earth'ün orijinal dosya biçimi olan KML dosyası olarak paylaşın. Aboneliğinizi Pro sürümüne yükselttiğinizde ek ölçüm araçlarına sahip olursunuz (fit kare, mil, dönüm, yarıçap, vb.); farenizi kullanarak ekrandaki noktaları seçtiğinizde Google Earth gerekli hesaplamaları yapar.

  Görsel olarak etkileyici sunular oluşturun
  En çok 11" x 17" (4.800 piksel, yazdırılmış görüntü örneği - 890k) boyutuna kadar yüksek çözünürlüklü görüntüleri aktarın ve dokümanlarda, sunularda, web’de ya da yazdırılmış içeriklerde kullanın. Google Earth uygulamasında yakınlaştırdığınız bölgelerde ve sanal turlarda sıkıştırılmış videolar (.wmv, film örneği - 13MB) oluşturarak hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

  Birçok sektör açısından kullanışlı
  Ticari emlak, sigorta ya da medya gibi alanlarda faaliyet gösteriyorsanız, Google Earth Pro, coğrafi bilgileri tüm etkileyiciliğiyle sunmanıza olanak verir. Faaliyet gösterdiğiniz sektörde nasıl kullanıldığını keşfedin.

  Not : Google Earth Pro yazılımını deneme süresinin sonunda da kullanabilmeniz için 400 dolar ödeyerek satın almanız gerekmektedir.

  Sürüm : 4.2.0198

  Boyut : 9.78 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : 7 Gün

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows XP/Vista

  Üretici Firma : Google

  [​IMG]

  Google Earth Pro 4.2.0198
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Earth 0198 Forum Tarih
Google Earth Pro (Macintosh) 4.2.0198 Download G-H 2 Şubat 2009
Çin İşi Google Earth Google Hakkında Her Şey 27 Ekim 2010
Google Earth'ten internete Bilim & Teknoloji 1 Mayıs 2010
Yeni ve özel bir Google Earth Google Hakkında Her Şey 17 Mart 2010
Google Earth, Dünya ve Türkiye Google Hakkında Her Şey 21 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş