Google Doodle sahtekarların eline geçti

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google Doodle sahtekarların eline geçti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'ın özel günlerde kullandığı özel logolar sizi de tuzağa düşürmesin! İşte bilmeniz gerekenler.

  Arama motoru devi Google, on seneden beri her ülkeye ait özel günleri özel logolarla hatırlatmayı eksik etmiyor. Fakat şu sıralar zararlı yazılım dağıtımcılar bu güzel alışkanlığı kendi amaçları için kötüye kullanmaya çalışıyor.
  Google Doodle özel bir logonun yanında ek bilgiye yönlendirme yapan link de barındırıyor. Örneğin firma geçenlerde bu şekilde evrensel Esperanto dilini keşfeden Ludwik Lejzer Zamenhof'un 150. doğum gününü kutlamak istemişti. Logonun arkasına ise uygun bir şekilde "L. L. Zamenhof" ile ilgili arama sonuçlarına giden bir link yerleştirmişti.
  Ne yazık ki sahtekarlar bu fırsattan yararlanarak zararlı barındıran sitelerini Doodle'da verilmiş arama terimi için optimize etmeye kalkıştı. Böylece dün "L. L. Zamenhof" terimi kullanılarak yapılan aramalarda ilk 50 sonuç içerisinde toplam 27 zararlı site bulundu. Google gün içerisinde tüm arama sonuçlarını temizledi; fakat kazara erişimlerin bu sayfalara yönlendirilip yönlendirilmeyeceği konusunda hala şüphe var.

  Bu tuzağa düşmemeniz için tavsiye

  Bu sebeple aradığınız linkleri seçerken özen göstermenizin yanında ikincil koruma olarak Web of Trust tarayıcı eklentisini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. WOT, çağırdığınız web sitesini zararlı sitelerden oluşan veritabanıyla karşılaştırıyor ve istenmeyen tehlikelere karşı sizi uyarıyor.
  Eklentinin Internet Explorer için ve Firefox için ayrı sürümleri mevcut. Aşağıdaki bağlantılardan sizin için uygun olanı seçin ve eklentiyi indirmeye başlayın...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Doodle sahtekarların Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş