Google daha fazla güç istiyor

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 11 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google daha fazla güç istiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google büyük enerji ihtiyacını karşılayabilmek için daha fazla güç istiyor bu yüzden de Google Enerji'yi kuruyor.

  Teknoloji dünyasında Google ile ilgili haberler hız kesmeden devam ediyor.
  Geçtiğimiz hafta Apple iPhone rakip olarak Nexus'u piyasa süren Google şimdi de enerji işine giriyor.
  Yeni adımını enerji dünyasına atmayı planlayan internet arama motoru büyük enerji ihtiyacı nedeniyle böyle bir yola başvurmayı seçti.
  Ofislerinde kullanılan bilgisayarların yüksek enerji tüketimi nedeniyle Google Enerjiyi kuran şirket Federal Enerji Düzenleme Kurulu'na başvurdu. Kuruldan izin çıkarsa Google Enerji, enerji alım satımı yapabilecek.
  Şirketten yapılan açıklamada enerji ticareti yapmayı planlamadıkları belirtildi. Enerji işine girmekteki önceklikli hedeflerinin kendi ihtiyaçlarını karşılabilecek yenilebilir enerji alımı konusunda daha esnek bir ortam oluşturabilmek.
  Google sözcüsü Niki Fenwick konuya dair yaptığı açıklamada kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeni şirketi kurduklarını ve bu sayede de şirket olarak karbon salınımını azaltmayı planladıklarını belirtti.
  Bu yeni pazardaki çalışmaları için bir yıl öncesinde çalışmalara başladı.
  Yenilenebilir enerji konusunda yatırım yapmaya başlayan şirket, yeni mühendislik projeleri vee yeni partneler ile anlaşmalar yaptı. Hibrit araç kullanımı ile başlayan yatırım, evlerdeki elektrik kullanımının ölçülmesi gibi çeşitli alanlara yayıldı.
   

Bu Sayfayı Paylaş