Google 'da Program Ve Oyun Aramaya Son.

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Google 'da Program Ve Oyun Aramaya Son. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk gencinden buyuk başarı. chip online da yayınlanan habere göre serkan arslan tarafından geliştirilen site, isteğiniz oyun ve programı 0.002 ile 0.8 saniye arasında buluyor ve sadece bulmak ile kalmıyor herbir program ve oyunu tek tıklama ile indirebiliyorsunuz. işte haberin ayrıntıları:

  TÜRK GENCİNDEN ARAMA MOTORU
  Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğrencisi Serkan Arslan, bilgisayarda 4 ay çalışıp, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Yaldır'ın da yardımıyla arama motoru kurdu. Aslan'ın kurduğu arama motorundan internet kullanıcıları 80 bin program ve oyuna direkt ulaşabiliyor.

  Üniversiteli genç hedefini 3 aya kadar sitesinden ulaşılabilecek program ve oyun sayısını 250 bine çıkarmak istediğini söyledi. Evindeki bilgisayarıyla dört ay çalışarak algoritma oluşturan Serkan Aslan, birkaç arkadaşının ve Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Yaldır'ın da yardımıyla arama motorunu kurdu. Aslan, sitesinin 12 salise gibi kısa bir sürede programın linkini kırık olup olmadığını gösterdiğini söyleyerek, sitesinin Türkiye'nin program ve oyun arama konusundaki ilk arama motoru olduğunu ileri sürdü.

  CEO 'nun HEDEFİ BÜYÜK

  Evinde kendi bilgisayarı ve 1 GB'lik kendi oluşturduğu sunucusu ile arama motorunu kurduğunu belirten Serkan Aslan, siteyi kullananların en yeni programlara, programların en son sürümlerine ve en son oyunlara linkle yönlendirme olmadan çok kısa süre içinde erişebildiklerini belirtti. Aslan, Google, Yahoo, Alta Vista, Hotmail gibi bilinen arama motorlarının kelime bazında tarama yaptığını, bu motorları kullananların istedikleri bilgi ve siteye ulaşabilmek için çok sayıda sitede gezinmek zorunda kaldıklarını da kaydetti.

  Aslan, internet kullanıcıları en fazla görüntü sitelerini, mp3 sitelerini, oyun ve program sitelerini tercih ettiğini vurgulayarak, "Video ve mp3 sitelerinin arama motorları büyük şirketler tarafından tekelleştirilmiş durumda. Ben de program indirme ve oyun indirme arama motoru alanında boşluk olduğunu gördüğüm için bu arama motorunu geliştirdim. Siteyi iki üç ay içinde daha da geliştirip 250 bin program ve oyuna ulaşılabilecek aşamaya getireceğim. Uzun vadeli hedefim ise, arama motoruyla ulaşılan programların lisanslı satışına aracılık etmek" diye konuştu.

  Üniversiteli genç, arama motorunun dünyanın ilk ve tek, "tek tıkla" oyun ve program indirilebilen arama motoru olduğunu da iddia etti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Program Oyun Forum Tarih
Google'ın Maps Navigation Programını Ücretsiz Dağıtacağını Duyurdu Google Hakkında Her Şey 31 Ekim 2009
Google Adsense Nedir?- Adsense Nasıl Ortaya Çıktı?- Adsense Programından Nasıl Yararlanırım? Google Hakkında Her Şey 10 Ocak 2009
Google AdSense Program Politikaları Google Hakkında Her Şey 11 Eylül 2008
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş