Google Düşüncelerimizi Okuyacak !

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Google Düşüncelerimizi Okuyacak ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google düşüncelerimizi okuyacak ! ​


  İnternetin tekeli olma yolunda olan Google, bu kez de düşüncelerimizi okumak için kolları sıvadı.

  Geniş yelpazedeki servisleriyle internet kullanıcılarının vazgeçilmezi olmayı başaran Google, insanoğluna yeni bir gelecek vaat etmeye hazırlanıyor. Eğer Google'ın planları tutarsa, geleceğin arama motoru artık düşüncelerimizi okuyabilecek kapasiteye sahip olacak.
  Google'ın el atmadığı alan hemen hemen kalmadı denilebilir. Her geçen gün yeni bir servisiyle haber servisimize taşınan Google, bu kez de düşünce okuyabilen arama motoru planıyla haberimize konu olmayı başardı.
  Bunun yanında Google, internet kullanıcılarının belgelerine ve resimlerine siber uzay aracılığıyla her yerde ulaşılabilmesini de hedefliyor. Hatta Google'ın Avustralya'daki ekibinden önemli bir isim de Google'ın bu yönde bazı planları olduğunu doğrulamış durumda.
  Google Mühendislik Direktörü Alan Noble, bilgisayarların da bundan böyle 6. hissinin olabileceğini ve insanların düşüncelerini algılayabileceğini düşünüyor. Noble'nin bu konudaki düşünceleri ise şöyle:
  "Gelecekteki bilgisayarlar kullanıcıların hareketine göre, örneğin internette ne aramak istediğini önceden bilecek ve bunu kullanıcılarla paylaşacak."

  Google: "Daha yolun başındayız"

  "Daha yolun başındayız" diyen Noble, bu teknolojinin yakın zaman içinde hayatımıza girmeyeceğini ve biraz daha zaman geçmesi gerektiğinin de altını çiziyor.
  Noble'nin üzerinde durduğu bir diğer konu ise kullanıcıların belge ve resimlerine dünyanın neresinde olursa olsunlar anında ulaşabilmeleri. Noble, bu konudaki düşüncesini şöyle açıklıyor: "Kullanıcılar, belgeleri, resimleri, internette bulunan hesapları ve emailleri üzerinde daha fazla söz sahibi olmak istiyor."
  Mevcut ürün ve hizmetlerin kullanıcıların ihtiyacına cevap vermekte yetersiz olduğunu savunan Noble'a göre kullanıcılar Google'ı yeni online ürünleri ortaya çıkarması yönünde sürekli teşvik ediyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Düşüncelerimizi Okuyacak Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş