Google Buzz'dan kurtulmak artık mümkün!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 21 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google Buzz'dan kurtulmak artık mümkün! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'ın yeni hizmeti keyfinizi mi kaçırıyor? Öyleyse gelin, onu birlikte ortadan kaldıralım...

  Google'ın çiçeği burnunda sosyal medya servisi Buzz, hizmete girdiği kısa süre içerisinde aynı anda hem milyonlarca hayran, hem de milyonlarca düşman edindi. Buzz'ı beğenenler bu sistemin daha kullanışlı olması için kafa yorarken, sistemi sevmeyenler ise Buzz'dan kurtulmanın yolunu arıyorlar. Buzz'ı tamamen kapatmak kolay gibi görünse de aslında durum çok farklı.
  Gmail içerisinde yer alan Buzz'ı kapatmak için aslında yöntem basit gibi görünüyor. Gmail'in en alt kısmında yer alan ""Buzz'ı kapat" bağlantısı yardımıyla Buzz'ı ortadan kaldırmak mümkün. Fakat yakın zamana kadar bu sadece Buzz'ı saklıyor ama Google profilinizden silmiyordu. Giderek artan şikayetler sonucunda Google bu konuda bir adım daha attı ve Gmail'in ayarları altında yer alan Buzz sekmesini geliştirdi.

  Bir bakışta yapmanız gerekenler...

  Yeni sekmede artık görüntülenecek listeleri ayarlayabilir ve Buzz'ın Gmail içerisinde görünüp görünmeyeceğini belirleyebilirisiniz. Ama sizin istediğiniz Buzz'dan temelli olarak kurtulmaksa artık alt kısımda yer alan "Google Buzz'ı tamamen devre dışı bırak" bağlantısını kullanabilirsiniz.
  Bu sayede Buzz'ı göz önünde kaldırmanın ötesinde Google profilinizi ve Buzz yayınlarınızı silebilirsiniz. Ayrıca bağlı sitelerin bağlantıları da silen bu özellik, artık Buzz üzerinden takip edilmenizi de engelliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Buzz'dan kurtulmak Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş