Google Bomb nedir? Google kabul ediyor mu, bunu?

'Google Hakkında Her Şey' forumunda UquR tarafından 24 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Google Bomb nedir? Google kabul ediyor mu, bunu? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google Bomb nedir? Google kabul ediyor mu, bunu?
  Google Bomb, Türkçe manasıyla Google bombası demek. Google’ın bazı nedenlerden dolayı, bazı kelimeleri Google’da aradığınız zaman çok enteresan sonuçlar önünüze koyabilmesine deniyor. Ancak, Google bomb, Google Pagerank veya Google Accelerator gibi, Google’ın hizmeti olan resmi bir ürün veya proje değil.
  Bunu, Google’ın sahipleri mi tasarlamış bilinmez ama, Google’da aranan bazı kelimelerin sonuçları çok enteresan. Bazı kelimeler için, çıkan ilginç sonuçlara, bir kısım insanlar, Google Bomb adını vermiş.
  Peki, hangi kelimeler, bu kelimeler?
  Google.com’a girin ve liar yani Türkçe anlamıyla yalancı kelimesini aratın. Sonuçların ilkinde -liar kelimesiyle uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen- İngiltere Devlet Başkanı Toni Blair’in web sitesi çıkıyor. Gerçekten çok çok ilginç.
  Ayrıca, failure, yani Türkçesiyle iflas veya hayal kırıklığı kelimesini yazarsanız, ilk sonuç olarak George W. Bush’un ana sayfası olan, whitehouse.gov/president sitesi bulunuyor. Ayrıca, miserable failure, yani perişan hayal kırıklığı gibi bir manaya gelen kelimeyi aratırsanız, yine ilk sırada George W. Bush, ikinci sırayı eski ABD başkanlarından Jimmy Carter, üçüncü sırayı ise Amerika’daki en meşhur hükümet karşıtı gazeteci olan Michael Moore’un web sitesi çıkıyor.  Tabii, Google Bombaları denilen fikir, sadece bir teori. Ve bu teoriyi ilk önce, Adam Mathes adında bir uzman ortaya atmış.
  Google ise, Google Bomb adındaki bu teoriyi kabul etmiyor. Arama sonuçlarına başka herhangi bir şeyin etki etmediğini söylüyor. Ayrıca, arama sonuçlarında bazı web sitelerin, haksız bir şekilde yukarıya çıkmasını önlemek için (pagerank sahtekarlığı yapanlar gibi), el ile düzeltildiğini ifade ediyor.
   

  1 kişi bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Bomb nedir Forum Tarih
Google Search Bomb Filter nedir ? Google Sıralaması Düşüşü Sebebi Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2008
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş