Google-Bing savaşı sertleşti!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google-Bing savaşı sertleşti! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'dan Search Similar Images.

  İki arama devi birbirine cevap vermeyi sürdürüyor: İşte Google'ın yeni özelliği.


  Microsoft Bing, Google'ın hakim olduğu internet arama motoru pastasından daha büyük bir pay almak için Visual Search özelliğini geliştirmişti. Şimdi Google da buna bir karşılık verdi ve Search Similar'ı kopyaladı. Yeni Google özelliğinin adı Search Similar Images.
  Google'ın Visual Search'e cevabı, Bing'in Search Similar özelliğine büyük benzerlik gösteriyor. Search Similar, Microsoft'un daha önceki arama motoru olan Live Search'te de bulunan bir özellikti.
  Bu arama özelliği Google'da da Bing'deki gibi çalışıyor. Snow Leopard yazarak çıkan sonuçlar içerisinden Apple'ın işletim sisteminin ya da doğada yaşayan gerçek hayvanın resimlerini aramak mümkün. Bunun için, pek çok ön izleme resminin altında yer alan "Search similar images - Benzer görsel bul" bağlantısına tıklamak yeterli oluyor.

  Similar Images laboratuvardan mezun oldu!

  Google'ın Search Similar Images özelliği Google Labs'da test modunda daha Nisan ayında ortaya çıkmıştı ama sadece betaydı. Şimdi ise tamamlanmış bir özellik olarak Google arama motoruna dahil edildi.
  İki arama motorunun rekabeti ve geliştirdikleri özellikler Yahoo'dan bir miktar pazar payı kazanmalarını sağladı. ComScore'un yaptığı pazar araştırmalarına göre Google yüzde 64.9 ile birinci, Yahoo yüzde 18.8 ile ikinci ve Bing yüzde 9.4 ile üçüncü durumda.
  Similar Images, henüz tam anlamıyla oturmuş bir hizmet değil. Bu yüzden; özellikle IE kullanıyorsanız, özelliği kullanırken sorun yaşamanız olası...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Bing savaşı Forum Tarih
"Google'dan Bing'e geçin" Google Hakkında Her Şey 14 Aralık 2009
Google, Yahoo ve Bing rekabeti devam ediyor Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2009
Bing ve Google'ı karşılaştırmanın kolay yolu Google Hakkında Her Şey 6 Haziran 2009
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş