Google, Avusturya'ya bilgi merkezi kuruyor

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google, Avusturya'ya bilgi merkezi kuruyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google, Avusturya'ya bilgi merkezi kuruyor

  [​IMG]

  Dünyanın en büyük arama motoru Google, Yukarı Avusturya'ya yerleşmeye hazırlanıyor.

  Bilgi merkezi kurmak üzere Kronstorf şehrinde 75 hektarlık bir arazi satın alan şirket, ilk etapta 50 ila 100 kişiye imkanı sağlayacak. Yukarı Avusturya Eyaleti'nin 12 Avrupa ülkesi arasından sıyrılmayı başardığı ifade ediliyor. Avusturya'dan da beş eyaletin Google'ın bilgi merkezini kendi bölgesinde kurmak için yarıştığı sürecin ardından 3 bin nüfuslu Kronstorf şehri Google'ı en çok cezbeden yer oldu.
  Google'ın kararını etkileyen en önemli etkenlerin altyapı, ulaşım imkanları ve araştırma enstitüleri ile üniversitelere yakınlık olduğu belirtildi.
  Kronstorf Bölgesi'nde yüksek eğitim koleji ve enformasyon teknolojileri lisesi de bulunan Softwarepark Hagenberg, Johannes Kepler Üniversitesi ve Steiermark Koleji gibi üç önemli araştırma merkezi bulunuyor.
  Google'ın yeni bilgi merkezinin önümüzdeki iki yıl içinde faaliyete geçmesi bekleniyor. İlk etapta 50 ila 100 kişiye istihdam sağlayacağı düşünülen merkez için Google'ın oldukça yüksek miktarda bir rakamı gözden çıkardığı tahmin ediliyor.
  Google'ı, bilgi merkezini Yukarı Avusturya'ya kurmaya ikna etmek de hiç kolay olmamış. Avusturya İş Ajansı (ABA) ile Yukarı Avusturya Teknoloji ve Pazarlama Birliği (TMG) yaklaşık bir yıl boyunca Google'ın yatırım kararını Yukarı Avusturya lehine çevirmek için yoğun bir mücadele vermiş. Ayrıca, Yukarı Avusturya Eyaleti'nin 2006 ve 2007 yıllarında geniş band interneti, bölgedeki her noktaya ulaştırması da Google'ın, tercihini bu bölgeden yana koymasında önemli bir rol oynamış
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Avusturya'ya bilgi Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş