Google Adsense'te 1000$ ve üstünü görebilmek ...

'Google Hakkında Her Şey' forumunda NeslisH tarafından 10 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Google Adsense'te 1000$ ve üstünü görebilmek ... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adsense'te nasıl yasal ve hilesiz binlerce dolar kazanırım sorusunun cevabının bulunması o kadarda zor değil. Fazla kafa patlatmayada gerek yok. Merak edenlere, çok kazanan ve yasal kazanan birinden birkaç öğüt. Öğüt istemem diyenler başka postları okumaya devam edebilirler.

  Neler yapmalıyız?

  1) Domain'in anlamlı kelime veya kelimelerden oluşmasına dikkat etmeliyiz, kısa domainler bu açıdan dezavantajlıdır.
  2) Title, kısa, net ve site içeriğini özetleyebilen bir tek kelime olmalıdır(en fazla 3 kelime)
  3)siteniz ingilizce olmalı, türkçe site yapıp boşuna zaman kaybetmeyin. ingilizce bir sitede 1000 tık 300$ getirirken, türkçe bir sitede 50$ ı zor geçersiniz.
  4)ucuz reklam verin. fastclick ve benzeri reklam şirketlerine para verin, burda paraya acımayın(300-500 dolarlık reklam bütçesi size adsense den 1500-4000$ arası para getirir.Reklam bütçeniz 2000$'ı aştığında artık zengin bir webmaster olacaksınız.). Bu tip yerlerde reklam verirken CPC değerinin yüksek olmasına, ATC değerinin düşük olmasına, Günlük site hitinin ve back link rate'in yüksek olmasına ve sitenin reklam kodlarını nereye(header'a mı, sadece index'e mi, bütün sayfalara mı?) yerleştirdiğine dikkat edin. Son olarak 50 hiti veya fazlasını 1 dolara satın alabiliyorsanız, bu ucuz bir reklamdır(Bu ATC 0,02 demektir).
  5) index sayfanız kesinlikle bütün ekranı KAPLAMAMALIDIR. Sayfada içerik olması zorunlu olmakla birlikte, çok fazla içeriğin bir tek sayfada olması tıklama oranlarını oldukça fazla düşürecektir. Bana göre 600x600 lük iki kolonlu bir format gayet yerinde formattır. İçerik sağ kolonda adsense kodları sol kolonda olmalıdır.
  6) sitenizin içeriği spesifik bir konu olmalıdır. örneğin "kellik" gibi fazla dallanıp budaklanmayan bir konuda yerleştireceğiniz faydalı ve başvuru kaynağı niteliğindeki bilgiler google'ın prim verdiği site modelidir.Bu aynı zamanda getirisi yüksek reklamlar yayınlamanızı sağlayacaktır.
  7) Sitenizi hiçbir yere kaydetmeyin ve link değişimi yapmayın. Bırakın google-yahoo-slurb bot sizi kendisi bulsun. Bırakın insanlar sitenizi faydalı bulduğu için ilgili sayfalara linkinizi kendileri koysun. Sitenize hitinizi parayla ucuz reklam vererek getirin.
  8)Kesinlikle copy-paste yapmayın. Bin dolarları görmek istiyorsanız parmaklarınız biraz yorulacak.
  9)Sitenizi register ederken gizli whois kullanın
  10)Sitemap mutlaka yapın
  11)Sitenize adsense dışında link veya reklam koymayın. Sitenin teması dışında hiçbir konuyla ilgili yazı veya kelime olmasın
  12)Sitede online olan üyelerin nicklerini göstermeyin.Hatta "who is online" bloğu hiç olmasa daha iyi olur.
  13) Asla anahtar kelime kullanmayın.  Bunları yaptığınız takdirde, ilk aydan bin dolarlı çekinizi görebilir, ilerleyen aylarda reklam bütçenizi arttırarak, dahada fazla kazanabilirsiniz. Herşey yasal kuralına uygun, hile ve banlanma riski yok. Başarılar, bol kazançlar
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Adsense'te 1000$ Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş