Google AdSense'den reklam yerleşimi tavsiyesi

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 7 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google AdSense'den reklam yerleşimi tavsiyesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Google'dan reklam yerleşimi konusunda 2 yeni tavsiye aldık arkadaşlar

  1. Reklamları başlık altları veya veya bölüm başlıklarının altları gibi reklamın reklam olduğunu belli etmeyen yerlere yerleştirmeyin diyor. Yani reklamlarınızı tutup da "Evden Eve Nakliyat Şirketleri" gibi bir başlığın altına yerleştirmeyin. Çünkü bu tip bölümlere yerleştirilen reklamlar ziyaretçiler tarafından site içeriği gibi algılanıyormuş.

  2. Reklamlar çevresindeki içerikten ayırdedilebilmeliymiş. Yani reklamları benzer renk ve stil özelliklerine sahip linklerle beraber yayınlamayın diyor.Bu durumda da ziyaretçiler reklamları yayıncının oluşturduğu içerikmiş gibi algılıyormuş. Yani bir zahmet reklam stilini site içeriğinizin stilinden farklı yapın diyor. Amaç ziyaretçilerin reklamları içerikten kolayca ayırdedebilmesi.

  1. anlatıma örnek resim

  [​IMG]


  2. anlatıma örnek resim

  [​IMG]


  Böyle yapınca ne oluyormuş?

  Bu reklamların site içeriği olduğunu düşünüp de tıklayan ziyaretçiler bir müddet sonra sitenize güvenini kaybediyor ve bir daha sitenize uğramayabiliyormuş. Kendi ihtiyaçlarınız kadar ziyaretçilerinizin de ilgilerini düşünmeniz gerekliymiş. (demedi demeyin)

  Ayrıca reklamverenler Reklam Yerleşimi Performans Raporlarına bakarak hangi sitelerden en iyi dönüşümü elde ettiklerini öğrenebiliyorlarmış. Dolayısıyla da yukardaki 2 tavsiyeye uymayarak gönderdiğiniz kalitesiz ziyaretçiyi göz önüne alarak, sitenizde reklamlarınızın yayınlanmasını engelleyebiliyorlarmış.

  Bu tavsiyelerin Adsense yayıncıları, reklamverenleri ve site ziyaretçileri arasındaki ilişkinin daha uzun süreli ve sağlıklı olmasını sağlayacağına inanıyormuş Google Adsense ekibi.

  Kaynak
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google AdSense'den reklam Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş