Google AdSense Program Politikaları

'Google Hakkında Her Şey' forumunda UquR tarafından 11 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Google AdSense Program Politikaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google AdSense Program Politikaları


  Google AdSense Program Politikaları
  AdSense programına katılan yayıncıların aşağıdaki politikalara uymaları gerekir. Bu politikaları dikkatlice okumanızı ve bu belgeye sık sık başvurmanızı rica ederiz. Bu politikalara uygun davranmadığınız takdirde sitenize reklam sunumunu ve/veya AdSense hesabınızı devre dışı bırakabiliriz. Politikalara uygunluğu sağlamak için birçok durumda yayıncılarla birlikte çalışmayı tercih etsek de, herhangi bir hesabı istediğimiz zaman devre dışı bırakma hakkımızı saklı tutuyoruz. Hesabınız devre dışı bırakılırsa, ileride AdSense programına katılma hakkınızı kaybedersiniz.
  Politikalarımızı istediğimiz zaman değiştirebileceğimizi ve Şartlar ve Koşullarımız uyarınca, burada yayınlanan politikalardaki değişiklikleri izlemenin ve onlara uygun davranmanın sizin sorumluluğunuz olduğunu lütfen unutmayın.
  Geçersiz Tıklamalar ve Gösterimler Google reklamlarına yapılan tıklamalar gerçek kullanıcı ilgisinden kaynaklanmalıdır. Google reklamlarınızla ilgili olarak yapay bir şekilde tıklama veya gösterim üreten tüm yöntemler kesin olarak yasaklanmıştır. Yasaklanan bu yöntemler, bunlarla sınırlı olmamak üzere, elle yapılan ve tekrarlanan tıklamalar veya gösterimleri, robotların kullanılmasını, otomatik tıklama ve gösterim üreten araçları, ödemeli tıklama, ödemeli sörf, otomatik sörf ve tıklama değiş tokuş programları gibi otomatikleştirilmiş tıklama veya gösterim üretme araçlarını veya her türlü aldatıcı yazılımı içerir. Kendi reklamlarınızı her ne sebeple olursa olsun tıklamanızın yasak olduğunu unutmayın. Bu politikaya aykırı davranmak hesabınızın devre dışı bırakılmasına neden olabilir.
  Tıklamaları teşvik etme Kullanıcılar ve reklamverenler için iyi bir deneyim sağlamak amacıyla, yayıncıların kullanıcılardan sitelerindeki reklamları tıklamalarını istemelerine veya tıklama elde etmek için aldatıcı yöntemlere başvurmalarına izin verilmez. AdSense programına katılan yayıncılar:

  * "Reklamları tıklayın," "bizi destekleyin," "bu bağlantıları ziyaret edin" gibi ifadeler veya benzer bir üslup kullanarak, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik edemezler.
  * Oklar veya grafik hileler kullanarak kullanıcıların dikkatini reklamlara çekemezler
  * Reklamların yanına yanıltıcı resimler yerleştiremezler
  * İstenmeyen toplu e-postalar veya üçüncü taraf web sitelerinde istenmeyen reklamlar yoluyla reklam görüntüleyen sitelerin tanıtımını yapamazlar
  * Kullanıcılara reklamları görüntülemeleri veya arama yapmaları karşılığında ödeme yapamaz veya bu tür bir davranış için üçüncü bir tarafa ödeme yapma vaadinde bulunamazlar
  * Google reklam birimlerinin üzerine yanıltıcı etiketler yerleştiremezler - örneğin, reklamlar "Sponsorlu Bağlantılar" olarak etiketlenebilir, ancak "Favori Siteler" olarak etiketlenemez

  Site İçeriği Google, arama dizininde çeşitli içeriğe geniş bir erişim sağlarken, AdSense programındaki yayıncılar Google reklamlarını yalnızca içerik yönergelerimize uygun davranan sitelere yerleştirebilirler ve reklamlar içeriği desteklenmeyen bir dilde hazırlanmış olan hiçbir sayfada görüntülenmemelidir. Desteklenen dillerin listesini görüntüleyin
  Google reklamlarını gösteren siteler aşağıdakileri içeremez:

  * Şiddet içeriği, ırk ayrımcılığı veya herhangi bir bireye, gruba veya organizasyona karşı şiddet içeren bir tutumda olma
  * *****grafi, yetişkin veya olgun içerik
  * Bilgisayar/yazılım korsanlığıyla ilgili içerik
  * Yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları
  * Küfür ve aşırı kaba bir dil kullanımı
  * Kumar veya kumarhane ile alakalı içerik
  * Reklamların veya tekliflerin tıklanması, arama yapılması, web sitelerinde gezinilmesi veya e-posta okunması için kullanıcılara ödeme yapılan programlarla ilgili içerik
  * Web sayfalarının içeriğinde ya da kodunda çok fazla kullanılan, tekrar eden veya alakasız anahtar kelimeler.
  * Sitenin arama motoru sıralamasını, örneğin sitenizin Sayfa Sıralamasını yükseltmek için yanıltıcı veya aldatıcı içerik ya da tasarım.
  * Silahların ve silah mühimmatının satışı veya tanıtımı (örneğin, tüfekler, dövüş bıçakları, bayıltıcı silahlar)
  * Bira ya da sert alkollü içeceklerin satışı veya tanıtımı
  * Tütün ya da tütün ürünlerinin satışı veya tanıtımı
  * Reçeteyle satılan ilaçların satışı veya tanıtımı
  * Özel tasarım ya da ticari marka değeri taşıyan ürünlerin kopyalarının ya da taklitlerinin satışı veya tanıtımı
  * Dönem ödevlerinin veya öğrenci makalelerinin satışı veya tanıtımı
  * Yasadışı olan, yasadışı faaliyetleri tanıtan veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden diğer her türlü içerik

  Telif Hakkı Kapsamındaki Materyal İçeriği görüntülemek için gerekli yasal haklara sahip olmadıkları sürece, web sitesi yayıncıları telif hakkı yasasıyla korunan içeriğin bulunduğu web sayfalarında Google reklamlarını görüntüleyemezler. Daha fazla bilgi için lütfen DMCA politikamıza bakın.
  Web Yöneticisi Yönergeleri AdSense yayıncılarının http://www.google.com/webmasters/guidelines.html adresindeki web yöneticisi kalite yönergelerine uyması gerekir.
  Site ve Reklam Davranışı Google reklamlarının gösterildiği siteler kullanıcıların kolayca gezinebilecekleri şekilde tasarlanmış olmalıdır ve aşırı pop-up içermemelidir. AdSense kodu değiştirilemez veya standart reklam davranışında Google tarafından açıkça izin verilmeyen türde hiçbir değişiklik yapılamaz.

  * Google reklamlarının gösterildiği siteler, sitede gezinmeye müdahale eden, kullanıcı tercihlerini değiştiren veya indirme işlemleri başlatan pop-up'lar veya pop-under'ler içeremez.
  * Tüm AdSense kodları web sayfalarına üzerlerinde değişiklik yapılmadan yapıştırılmalıdır. AdSense katılımcılarının, kodun herhangi bir bölümünde değişiklik yapmalarına veya reklamların davranışını, hedeflemesini veya dağıtımını değiştirmelerine izin verilmez. Örneğin, Google reklamlarına yapılan tıklamalar, yeni bir tarayıcı penceresinin başlatılmasına neden olamaz.
  * Bir site veya üçüncü taraf, araç çubuğu gibi herhangi bir yazılım uygulamasının yaptığı işlemlerin sonucu olarak reklamlarımızı, arama kutumuzu, arama sonuçlarımızı veya tavsiye düğmelerimizi görüntüleyemez.
  * Hiçbir AdSense kodu bir yazılım uygulamasına eklenemez.
  * AdSense kodu içeren web sayfaları, pop-up'ları tetikleyebilecek, kullanıcıları istenmeyen web sitelerine yeniden yönlendirebilecek, tarayıcı ayarlarını değiştirebilecek veya sitede gezinmeye başka bir biçimde müdahale edebilecek hiçbir yazılım tarafından yüklenemez. Herhangi bir reklam ağının veya bağlı organizasyonun AdSense kodunuzu içeren sayfalara trafik yönlendirmek için o tür yöntemler kullanmasını engellemek sizin sorumluğunuzdadır.
  * Tavsiye sunumları son kullanıcıyı hiçbir gereklilik veya zorunlulukla karşı karşıya bırakmadan yapılmalıdır. Yayıncılar, kullanıcılardan AdSense tavsiye birimleriyle bağlantılı olarak e-posta talebinde bulunamazlar.
  * Google reklamlarının göründüğü sayfalara trafik çekmek için online reklamlardan yararlanan yayıncılar Google'ın Açılış Sayfası Kalite Yönergeleri'nin özüne uymak zorundadır. Örneğin, AdSense programına katılan siteler için reklam verirseniz reklamınız, kullanıcıları aldatmaya yönelik olmamalıdır.

  Reklam Yerleşimi AdSense, çeşitli reklam biçimleri ve reklam ürünleri sunar. Yayıncılar aşağıdaki politikalara uygun davranılması koşuluyla, çeşitli yerleşimleri deneyebilir:

  * Her sayfada en fazla üç reklam birimi görüntülenebilir.
  * Bir sayfaya en fazla iki adet Arama için AdSense kutusu yerleştirilebilir.
  * Ayrıca her sayfada en fazla üç bağlantı birimi bulunabilir.
  * Yukarıda belirtilen reklam birimlerine, arama kutularına ve bağlantı birimlerine ek olarak, bir sayfada en fazla üç tavsiye birimi görüntülenebilir.
  * Arama için AdSense sonuç sayfalarında, Google'ın arama sonuçlarıyla birlikte sunduğu reklamlara ek olarak, yalnızca tek bir reklam bağlantı birimi gösterilebilir. Arama sonuç sayfasında başka reklam görüntülenemez.
  * Bir pop-up, pop-under veya e-postada hiçbir Google reklamı veya Google arama kutusu görüntülenemez.
  * Bir sayfadaki öğeler, reklamların hiçbir bölümünü engellememelidir.
  * İçerik tabanlı olmayan sayfalara Google reklamları yerleştirilemez.
  * Sayfa içeriğinin alakalı olup olmamasına bakılmaksızın, özellikle reklam göstermek için yayınlanan sayfalara Google reklamları yerleştirilemez.

  Rekabetçi Reklamlar ve Hizmetler Kullanıcılar açısından bir karışıklık olmasını önlemek için, Google reklamlarının veya arama kutularının, Google reklamlarıyla veya arama kutularıyla aynı düzeni ve renkleri kullanmak üzere biçimlendirilmiş olan diğer reklamlarla hizmetleri içeren web sitelerinde yayınlanmasına izin vermiyoruz. Sitenizde doğrudan reklam satabilecek olsanız bile, bu reklamların Google reklamları ile karıştırılmamasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google AdSense Program Forum Tarih
Google Adsense Nedir?- Adsense Nasıl Ortaya Çıktı?- Adsense Programından Nasıl Yararlanırım? Google Hakkında Her Şey 10 Ocak 2009
Google Adsense En Etkili 5 Optimizasyon Yöntemi Webmaster Genel 22 Nisan 2010
Google AdSense'den reklam yerleşimi tavsiyesi Webmaster Genel 7 Haziran 2009
Google AdSense reklamlarında yeni fontlar Webmaster Genel 7 Haziran 2009
Google AdSense Hakkinda Merak Edilenler - Google AdSense Hakkinda Sık Sorulan Sorular ve Cevaplari Google Hakkında Her Şey 10 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş